Hokejisté Ústí prohráli doma, Kometa vede první ligu o čtyři body

Hokejisté Ústí nad Labem ztratili v první lize další body, v severočeském derby doma překvapivě podlehli Kadani 1:2. Vedoucí Kometa Brno tak má v čele tabulky už čtyřbodový náskok, neboť vyhrála před více než sedmi tisíci diváků 3:2 nad Jihlavou. Na druhé Ústí se bodově dotáhlo Vrchlabí, které díky vydařené třetí třetině zvítězilo 5:2 v Hradci Králové.

Ústeckému týmu dnes nepomohl ani návrat uzdravených opor brankáře Salfického a útočníka Čalouna do sestavy. V úvodu domácí nevyužili minutovou přesilovku pět na tři, Kadaň naopak svou početní výhodu proměnila: Szakalovo nahození před branku tečoval za záda Salfického obránce Klobouček.

Střelecké pokusy domácích dlouho ztroskotávaly na kadaňském brankáři Hanuljakovi. V 42. minutě byl vyloučen domácí Prorok a Balázs střelou z úhlu překvapil Salfického podruhé. Ústečtí hráči poté mocně obléhali branku Kadaně, naději jim na začátku 51. minuty vykřesal Kloboučkův gól. Hosté ale jednobrankový náskok ubránili.

Moravské derby tradičních soupeřů rovněž přineslo napínavou podívanou až do konce. Kometa oproti předchozím zápasům zvládla začátek a ujala se vedení po brance Petra Haluzy z přesilovky. V druhé třetině zvýšil na 2:0 milimetrovou střelou pod horní tyč Brabenec.

Defenzivně naladěná Jihlava musela zabrat, a to se také stalo. V 38. minutě ujeli Hodek s Bakusem a druhý jmenovaný nedal Hylákovi šanci. Jedenáct minut před koncem vrátil Padělek Brnu dvoubrankový náskok, ale ten vydržel jen 47 sekund, než Ficenc dorážkou potrestal chybu brněnské obrany. Za stavu 3:2 se hrál urputný hokej až do závěru, v kterém se Kometa ubránila power play hostů.

Utkání v Hradci Králové rozhodl dvouminutový úsek na začátku třetí třetiny, v kterém vrchlabští hokejisté vstřelili tři branky. Do té doby totiž domácí po dvou gólech z úvodní třetiny dlouho vedli. Gajovský nakonec přidal ještě pátou branku hostů a Vrchlabí si z hradeckého ledu odvezlo tříbodový zisk.

Výsledky - 27. kolo:
Chomutov - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 1. Toivonen, 45. Jeslínek, rozhodující nájezd Míka - 40. Obdržálek z trestného střílení, 53. Čech. Rozhodčí: Jebavý - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:6, navíc Jíra a Toivonen (oba Chomutov) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1200.
Chrudim - Havířov 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 46. Žák, rozhodující nájezd Valko - 21. Vala. Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 720.
Kometa Brno - Jihlava 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. Haluza, 26. Brabenec, 49. Padělek - 38. Bakus, 50. Ficenc. Rozhodčí: Smeták - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 7038.
Hradec Králové - Vrchlabí 2:5 (2:0, 0:1, 0:4)
Branky: 10. Kadlec, 13. Hruška - 30. a 58. Gajovský, 43. a 44. Pajič, 42. Látal. Rozhodčí: Šír - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:9, navíc L. Filip 5 min. a do konce utkání, Karlíček do konce utkání, Koudelka 10 min. - Chaloupka 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 2250.
Most - Poruba 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Branky: 7. Budínský, 10. Černý, 52. Böhm, 56. Machulda, 60. Havlůj - 25. Mikula, 55. Gelačák. Rozhodčí: Smitka - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 224.
Olomouc - Benátky nad Jizerou 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Branky: 9. Mikel, 21. Davídek, 37. Ministr, 38. Smejkal - 4. a 47. Drábek, 45. Nevyhoštěný. Rozhodčí: Kočí - Škach, Machálek. Vyloučení: 4:10. Využití: 3:1. Diváci: 250.
Havlíčkův Brod - Beroun 4:1 (4:0, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Endál, 8. Třetina, 11. Němec, 20. Kubeš - 35. Vlček. Rozhodčí: Blecha - Skoupý, Rittich. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 1200.
Ústí nad Labem - Kadaň 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 51. Klobouček - 13. Szakal, 42. Balázs. Rozhodčí: Hribík - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:2. Diváci: 2150.