Volek se stal novým trenérem hokejistů Berouna

10. dubna 2009 12:30 - BEROUN

Bývalý vynikající útočník s bohatými zkušenostmi ze zámořské NHL David Volek byl jmenován novým trenérem prvoligových hokejistů Berouna. Dvaačtyřicetiletý Volek naposledy vedl juniory pražské Sparty, která se právě s Berounskými Medvědy dohodla na spolupráci a prvoligový tým se stane její farmou. Podle klubového webu by si nový kouč měl v nejbližších dnech vybrat svého asistenta.

Volek sice začínal s hokejem ve Slavii, ale patří k největším postavám historie pražské Sparty. V zámořské NHL hájil barvy New Yorku Islanders. V reprezentaci si zahrál na MS v letech 1987 a 1991 i na olympijských hrách 1988 v Calgary. Jeho aktivní kariéru předčasně ukončily vleklé zdravotní potíže se zády. Dlouhá léta pak působil jako skaut Buffala.

Poté začal Volek ve Spartě pracovat s mládeží. Mezi seniory působil na trenérské lavičce Sparty v sezoně 2005/06 v roli asistenta hlavního kouče Jaromíra Šindela spolu s Jiřím Doležalem. Po odvolání trenérů se vrátil zpět k trénování mládeže.

V Berouně v lednu skončil trenér Otakar Vejvoda, tým poté převzal sportovní manažer Karel Najman.

ČTK

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: