Rubriky:

První liga

Hotovo! Chomutov končí v první lize a jde do kraje, potvrdil svaz

3. srpna 2020 12:57 - Praha

Vedení hokejového Chomutov oficiálně informovalo sekretariát Českého hokeje, že vzhledem k neschopnosti doložit ve stanoveném termínu bezdlužnost vůči hokejovým subjektům a splnit tak licenční podmínky se klub nezúčastní příští sezony první ligy. Piráti zároveň sdělili, že po dohodě s krajským výkonným výborem Českého hokeje v Ústí nad Labem podají přihlášku do tamější krajské ligy.

 

Jan Pidrman, www.piratichomutov.cz/

Vedení Českého hokeje vzalo informaci na vědomí s tím, že o dalším postupu včetně případných úprav norem a rozpisu Chance ligy rozhodnou vedení soutěže a výkonný výbor Českého hokeje. Ten se má uskutečnit 11. srpna.

Při neúčasti Chomutova by tak tuzemská druhá nejvyšší soutěž měla mít v příštím ročníku 18 účastníků.

Chomutovský exodus začíná! Hned devět hráčů Pirátů odchází do stejného klubu

Chomutov dostihly obrovské finanční dluhy. Akciová společnost Piráti Chomutov má podle soudního zápisu dluh ve výši 37,5 milionu korun, které jsou většinou z dob působení v extralize. Hráčům má dlužit zhruba necelou třetinu této částky. Společnost je v insolvenci a seniorský hokej nyní v Chomutově provozuje zapsaný spolek.

Chomutov loví jména pro krajskou ligu. Dojde také na Dudu?

Ten přišel s návrhem, že každému z věřitelů (hráčů, kterým klub dluží je zhruba 60) nabízí splatit 30 procent z jejich pohledávek vůči klubu, když zbylých 70 procent klubu odpustí. Stačil ale nesouhlas byť jen jediného hráče a klub prvoligovou licenci nedostal. A k tomu nakonec opravdu došlo.

Chomutov v roce 2015 dokázal postoupit do extraligy a tehdy se domluvil s trenérem Vladimírem Růžičkou na dlouhodobé desetileté smlouvě. Největšího úspěchu Piráti dosáhli před třemi lety, kdy si zahráli semifinále nejvyšší soutěže.

Bývalý bek Chomutova se pustil do svazu, ten se brání: Je hloupé svalovat zodpovědnost na jiné!

Loni ale klub z extraligy spadl a Růžička se s Piráty dohodl na předčasném ukončení svého kontraktu. V uplynulé sezoně Chomutov hrál první ligu, v té následující ho čeká jen kraj...

Případ Chomutov? Výsměch, neskrývám nasranost! Žijeme v absurditánu, čílí se Zbořil

škv, Sport.cz

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..