Základní část první hokejové ligy opět vyhrálo Ústí nad Labem

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli potřetí za sebou základní část první ligy. V závěrečném 44. kole dnes porazili Beroun 3:2 po nájezdech a před druhým Chomutovem mají pětibodový náskok.

Gólová radost hokejistů Ústí nad Labem. Ilustrační foto.

Chomutov mohl před dnešním kolem v případě ztráty Ústí pomýšlet na první příčku, o šanci se však připravil sám, když Havlíčkův Brod porazil 3:2 až v prodloužení. Severočechům tak už nepomůže ani dohrávka s Olomoucí.

Na poslední chvíli se do předkola play off dostala Kadaň, která porazila Chrudim 5:1. Díky remíze Litoměřic v normální hrací době na ledě Vrchlabí, které vyrovnalo 16 vteřin před koncem, poskočila na 12. místo.

Předkolo play off pro celky z pátého až dvanáctého místa začne ve středu. O čtyři volná místa se v sériích na tři vítězství utkají Havlíčkův Brod - Kadaň, Znojmo - Benátky nad Jizerou, Hradec Králové - Třebíč, Beroun - Vrchlabí.

Hokejisté Ústí udrželi vedení v tabulce a výhodu pro play off, ale dlouho měl nad nimi v zápase navrch Beroun. Ve 12. minutě vedli Medvědi 2:0, když nejprve vypadl brankáři Francouzovi puk z lapačky po střele Tomáše Doležala a o čtyři minuty později překonal ústeckého gólmana Jan Besser střelou k tyčce.

Necelou minutu před první sirénou však vstřelil kontaktní branku kapitán Ústí Jan Kloubouček pokusem od modré čáry a ve 31. minutě potrestal Richard Diviš vyloučení Tomáše Poláka. Hostům výborně zachytal Filip Novotný, který udržel stejně jako Francouz čisté konto ve třetí třetině i v prodloužení. O dvoubodovém zisku favorita rozhodl ve druhé sérii samostatných nájezdů Marek Čurilla.

Chomutov inkasoval v duelu s Havlíčkovým Brodem z první příležitosti hostů, kterou využil Švaňhal. Domácím vázla souhra, teprve až Procházka se dostal za obranu soupeře a vyrovnal. Když v 54. minutě po povedené kombinaci Slipčenka překonal Hruška, zdálo se, že Chomutov přece jen zvítězí. V závěru ale hosté hráli přesilovku a Zohorna vyrovnal. Půlminutu před koncem mohl vítězství na stranu Chomutova strhnout Hruška, z trestného střílení však neuspěl. Třetí gól domácích vstřelil Grof až v 63. minutě, když Chomutovu zajistil bonusový druhý bod.

V bitvě o třetí příčku Jihlava porazil Olomouc 4:2. I když Hanáky ještě čeká dohrávka odloženého utkání, Duklu už nepředhoní. Dva góly vítězů dal Hodek. V 4ř. minutě se mohl podruhé mezi střelce zapsat i Jelínek, ale trestné střílení nevyužil, když střelou mezi betony na Žigárdyho nevyzrál.

První hokejová liga, nadstavbová část - závěrečné 44. kolo:
Skupina o 1.-8. místo:
Chomutov - Havlíčkův Brod 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 21. Procházka, 54. Hruška, 63. Grof - 4. Švaňhal, 59. Zohorna. Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Polónyi. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1236.
Dukla Jihlava - Olomouc 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 19. a 60. Hodek, 12. Bezděk, 22. Jeslínek - 26. Polodna, 50. Kolouch. Rozhodčí: Pavlovič - Klein, Skopal. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2652.
Znojmo - Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 23. Podešva, 44. Beroun, rozhodující sam. nájezd Říha - 2. Čermák, 12. Záhorovský. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:7, navíc Moskal (Hradec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1208.
Ústí nad Labem - Beroun 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Klobouček, 31. Diviš, rozhodující sam. nájezd Čurilla - 8. Doležal, 12. Besser. Rozhodčí: Horák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. Diváci: 2056.
Skupina o 9.-16. místo:
Třebíč - Tábor 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 3. Malinský, 7. Přibyl, 27. Ostrčil, 47. Burian, 60. Laš - 11. a 24. Török, 30. Kocar. Rozhodčí: Vampola - Svoboda, Reich. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1420.
Kadaň - Chrudim 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branky: 17. Brňák, 42. Charousek, 55. Rohan, 59. Stoklasa, 60. Eiselt - 15. Jaroměřský. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 390.
Písek - Benátky nad Jizerou 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 40. Jan Kudrna, 50. Pšurný, 57. Tůma. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 542.
Vrchlabí - Litoměřice 3:4 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 1. Loskot, 2. Radil, 60. Kousal - 4. Hašek, 26. Kříž, 45. Mrňa, 62. Stříteský. Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Čížek. Vyloučení: 2:4, navíc Šinágl (Litoměřice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1230.