Havlíčkův Brod a Hradec Králové mají nejblíže ke čtvrtfinále play-off 1. ligy

Hokejisté Havlíčkova Brodu a Hradce Králové jsou nejblíže postupu do čtvrtfinále první hokejové ligy. Oba týmy uspěly i ve druhých zápasech předkola play-off na domácím ledě, Havlíčkův Brod porazil Kadaň 4:2 a Hradec Králové přehrál Třebíč 5:2. K postupu tak oba potřebují už jen jednu výhru na ledě soupeře a první příležitost budou mít v sobotu, kdy jsou na programu třetí zápasy předkola.

Havlíčkův Brod včera udolal Kadaň až v prodloužení zásluhou vítězné trefy Vošmika, ale tentokrát vykročil k vítězství mnohem suverénněji. Už po dvou třetinách vedl 4:0, domácí brankář Slipčenko kapituloval až ve 44. minutě. Za dalších šest minut sice Kadaň přidala další branku, víc už ale hosté nestihli.

Hradec Králové prohrával s Třebíčí od 24. minuty, ale hned vzápětí Záhorovský vyrovnal. Ještě devět minut před koncem byl stav zápasu nerozhodný 2:2 a schylovalo se k prodloužení, když Nerudu v hostující brance prostřelil Jan Hruška a za další tři minuty se prosadil i Miloslav Čermák. Když si za další dvě minuty srazil hostující Ostrčil puk do vlastní branky, bylo rozhodnuto. Hradec využil tři přesilové hry.

Další dvě série jsou po dvou zápasech vyrovnané. Beroun napravil středeční selhání, kdy nedokázal na domácím ledě vstřelit ani gól. Tentokrát brankáře Koutského překonal už v první třetině Kupec. Vrchlabí ve druhé části srovnalo, ale Beroun dostal znovu do vedení Vlček a díky trefě Novotného odskočil Beroun na začátku třetí třetiny o dvě branky. Vrchlabí už dokázalo jen snížit na 3:2.

Znojmo prohrálo první zápas s Benátkami nad Jizerou 1:3 a i ve druhém zápase bylo blízko prohře. Až do poloviny základní hrací doby Orli prohrávali, když dokázal srovnat Karel Plášek. Řada dalších šancí domácích pak končila na výtečném brankáři hostí Vošvrdovi, až v první minutě prodloužení jej prostřelil Beroun a vyrovnal sérii na 1:1.

Předkolo play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
Znojmo - Benátky nad Jizerou 2:1 v prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 35. Plášek, 61. Beroun - 30. Krejčík. Rozhodčí: Kalivoda - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1378. Stav série: 1:1.
Rebel Havlíčkův Brod - Kadaň 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Branky: 6. Morava, 25. Zohorna, 27. Meidl, 38. Endál - 44. a 50. Hlubuček. Rozhodčí: Kubeš - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 10:15, navíc Přindiš (Kadaň) dvakrát 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1120. Stav série: 2:0.
Beroun - Vrchlabí 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 16. Kupec, 37. Vlček, 44. Novotný - 31. a 45. Filip. Rozhodčí: Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 690. Stav série: 1:1.
Hradec Králové - Třebíč 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Branky: 51. a 56. J. Hruška, 25. Záhorovský, 31. Moskal, 54. Čermák - 24. Dočekal, 36. Vítek. Rozhodčí: Pavlovič - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:10, navíc Dolníček a Bulička (oba Třebíč) oba 10 min. Využití: 3:0. Stav série: 2:0.