Ústí prohrává ve čtvrtfinále první ligy s Vrchlabím 1:2 na zápasy

Vítěz dlouhodobé části první hokejové ligy Ústí nad Labem prohrává ve čtvrtfinále s Vrchlabím 1:2 na zápasy poté, co v úterý podlehl na soupeřově ledě 2:3. Poprvé klopýtl v sérii i druhý severočeský favorit play-off Chomutov, který prohrál v Hradci Králové 1:3.

Ilustrační foto

Znojmo snížilo výhrou 1:0 nad Jihlavou stav série na 1:2. Nejblíže k postupu má Havlíčkův Brod, který porazil Olomouc i potřetí, na domácím hřišti zvítězil 3:2.

Ve Vrchlabí padl první gól až v polovině zápasu, kdy ujel Kousal a bekhendem překonal brankáře Orcta. V úvodu třetí třetiny zvýšil v přesilovce Radil, jenž se objevil sám před gólmanem Ústí, položil si ho na led a skóroval. Brzy nato snížil Handlovský, domácí však využili další přesilovku. Na dvoubrankový rozdíl upravil Látal. Hosté zkusili power play, v níž zblízka vyzrál na Koutského Mikulík, vyrovnat se ale Ústí nepovedlo.

Chomutov sice v Hradci Králové jako první skóroval, ale pak už se z gólů radovali jen domácí. Ve druhé třetině otočili stav zápasu Nedbal a Kubica, v poslední minutě Hendrich při chomutovské power play pojistil vítězství domácích ještě třetí brankou.

Havlíčkův Brod po dvou vítězstvích v Olomouci doma prohrával v 9. minutě už 0:2, ale ve druhé třetině se jim povedlo vyrovnat a 33 sekund před koncem rozhodl o své třetí výhře v sérii. Morava s pukem vybruslil před branku, nahrál najíždějícímu Vojtěchu Němcovi, který snadno usměrnil puk do branky.

O vítězství Znojma nad Jihlavou rozhodl jediným gólem v 41. minutě Bořuta, posila z extraligového Zlína. Dukla měla v samém závěru v početní výhodě blízko k vyrovnání, ale nepodařilo se jí to ani v následné power play. Gólman Kacetl si tak připsal čisté konto.

Čtvrtfinále play-off první hokejové ligy - 3. zápasy
Znojmo - Jihlava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 41. Bořuta. Rozhodčí: Jebavý, Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 2517. Stav série: 1:2.
Havlíčkův Brod - Olomouc: 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 15. Endál, 39. Morava, 60. V. Němec - 8. Vyrůbalík, 9. Černý. Rozhodčí: Horák, Přikryl - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1893. Stav série: 3:0.
Vrchlabí - Ústí nad Labem 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 30. Kousal, 42. Radil, 52. Látal - 46. Handlovský, 59. Mikulík. Rozhodčí: Kubičík, Vampola - Chocholouš, Dříňovský. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 1873. Stav série: 2:1.
Hradec Králové - Chomutov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 34. Nedbal, 36. Kubica, 60. Hendrich - 16. Davídek. Rozhodčí: Svoboda, Jílek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 1214. Stav série: 1:2.