Živě

Přijdou k nám Jeřábek a Kovář z Plzně, tvrdí ústecký manažer Kysela

1. března 2011 14:44

Favorit je v semifinále, ale až po boji. Tak se dá shrnout dosavadní účinkování ústeckých hokejistů v prvoligovém play off. „Náš výkon musí jít nahoru, abychom měli vůbec šanci pomýšlet na baráž o extraligu,“ uvědomuje si generální manažer Ústeckých Lvů Robert Kysela v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Josef Pešout, Právo

Jak hodně jste si oddechl, že Ústí zvládlo šestý čtvrtfinálový duel ve Vrchlabí?

Přiznám se, že Vrchlabí nás potrápilo mnohem víc, než jsme čekali. Za stavu 1:3 nám bylo hodně úzko. Obratem jsem si jistý nebyl. Při vítězství 4:3 jsme měli pořádnou dávku štěstí. Je to i důvod k zamyšlení, protože výsledek čtvrtfinále je z našeho pohledu dílem jedné pětky, jednoho útoku. Mluvím o práci útočníka Handlovského, který dal v šesti utkáních sedm gólů, z toho čtyři v tom posledním zápase, což je obdivuhodné.

Semifinálovým soupeřem bude Havlíčkův Brod. Co o něm soudíte?

Že to bude vynikající protivník. Asi ještě těžší, než bylo Vrchlabí, které proti nám heroicky bojovalo. Takže víme, že nás nečeká nic snadného. Ve výkonech se musíme zlepšit, abychom semifinále zvládli.

Zapojíte do sestavy posily z extraligy?

Myslím, že na to budeme mít prostor. Podle dohody z ledna přijdou reprezentační obránce Jeřábek a útočník Kovář z Plzně, odkud se vrátí i brankář Salfický. Trenéři si s jejich zařazením do mužstva určitě poradí. Sami vidíme, že naše „lajny“ nefungují, jak by měly. Záleží i na zmíněných hráčích, jak k Ústí přistoupí. Ale jak jsme s nimi průběžně mluvili, tak přislíbili, že pokud Plzeň ukončí sezónu, tak k nám rádi přijdou.

Budete mít tři brankáře. Kdo se stane jedničkou?

To nerozhoduji já, ale výhradně trenéři.

Očekává se finále Ústí s Chomutovem. Jak vnímáte fakt, že Chomutovským stačilo ve čtvrtfinále pět zápasů, kdežto vy jste museli absolvovat o jeden více?

Hovořit o obsazení finále je předčasné. Nejdřív je tady semifinále. A zatímco Chomutov začíná s Jihlavou v sobotu, my s Brodem až v pondělí. A tím se eliminuje jakási výhoda Chomutova oproti nám, protože oba kluby budou mít stejný čas od skončení čtvrtfinále do zahájení semifinále.

Josef Pešout, Právo

Časová osa: Chance liga 2020/2021

Filtr článků - První liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..