Finále první ligy budou stejně jako loni hrát Ústí a Chomutov

HAVLÍČKŮV BROD

Hokejisté Ústí nad Labem porazili Havlíčkův Brod i ve čtvrtém utkání semifinále první ligy a stejně jako před rokem postoupili do finále. Po sobotní výhře 5:2, která stanovila konečný stav série 4:0, se vítěz základní části může těšit na reprízu loňského finále s rivalem z Chomutova.

Ilustrační foto

Finálová série, jejíž vítěz postoupí do baráže o účast v extralize, začne v pondělí 21. března v Ústí nad Labem.

Lvi v sobotním utkání v Havlíčkově Brodě zaspali úvod a ve třetí minutě je potrestal Holec. Po brankách Ludvíka a Pajiče ale hosté skóre ještě v prvním dějství otočili a po dvaceti minutách hry vedli 2:1.

Druhá část skončila nerozhodně, gól Slovanu vsítil ve 32. minutě Jeřábek. Za Havlíčkův Brod stihl ještě o šest minut později snížit na rozdíl jedné branky střelec prvního gólu Holec. Závěrečnou třetinu měl favorit z Ústí nad Labem již pod kontrolou a po přesných zásazích Hanzla a Ludvíka zvítězil 5:2.

Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 3. a 38. Holec - 6. a 60. Ludvík, 14. Pajič, 32. Jeřábek, 52. R. Hanzl. Rozhodčí: Horák, Lacina - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 1724. Konečný stav série: 0:4.