Ústí navzdory další ztrátě zvýšilo náskok, Chomutov je už druhý

Hokejisté Ústí nad Labem ztratili ve 13. kole první ligy podruhé za sebou body, navzdory porážce 2:3 v prodloužení na ledě poslední Třebíče však zvýšili náskok v čele tabulky na pět bodů. Už na druhé místo se po nevydařeném úvodu posunul předsezonní spolufavorit Chomutov, jenž má stejně bodů jako Olomouc a Benátky nad Jizerou.

Úřadující vítězové první ligy z Ústí v minulém kole přišli o bod s Litoměřicemi a dnes ztratili na ledě Horácké Slavie dokonce dva. Ve třetí třetině se sice Slovanu podařilo dohnat dvoubrankové vedení domácích, ti však díky brance ústeckého odchovance Brože z 64. minuty dosáhli na cenné vítězství.

Nejhorší tým tabulky Třebíč v minulém kole neporazil v normální hrací době ani Chomutov, dnes však Severočeši podali suverénní výkon a deklasovali Písek 5:1 na jeho ledě. Jihočechům k bodům nepomohl ani ze Sparty půjčený brankář Falter. Svěřencům trenéra Václava Sýkory se v Písku povedl vstup do utkání, už v první části zaznamenali tři trefy. Nejaktivnější byl útočník Hřebejk, který ke čtvrté výhře svého týmu za sebou přispěl dvěma brankami a jednou asistencí.

Jihlavskou suverenitu v domácím prostředí neukončila ani Olomouc, jež si z Vysočiny odvezla porážku 0:3. Za pátou výhrou v pátém domácím utkání v sezoně nasměroval Duklu už ve 4. minutě střelou švihem Hodek. Stejný hráč v 15. minutě využil přesilovku a dal domácím dvoubrankový náskok. Když po 25 minutách Zeman zvýšil na rozdíl tří branek, nechal se vystřídat gólman Hanáků Žigárdy. Jeho nástupce Kašík neinkasoval, ale hosté už s výsledkem nic neudělali. Jihlava se vítězstvím dotáhla na Kohouty na rozdíl jediného bodu.

Benátky se posunuly na čtvrté místo díky jasné výhře 5:0 nad Havlíčkovým Brodem. Ve vyrovnané první třetině padla branka pouze z hole domácího Jonáka, druhou část ale domácí ovládli. Nejprve se trefil z mezikruží obránce Ulrych, který zaznamenal premiérovou trefu v sezoně, poté skóroval Kica. Ve 38. minutě na čtyřbrankový rozdíl zvýšil Skořepa, jenž také čtyři minuty před koncem stanovil konečnou podobu výsledku v přesilové hře. Gólman Blažíček svou první nulou v ročníku pomohl Benátkám už k devátému zápasu s bodovým ziskem za sebou.

Kadaň v utkání s Hradcem Králové neudržela vedení 3:0, o které v druhé desetiminutovce druhé třetiny přišla po velkých hrubkách. V třetím dějství ale hned v úvodu poslal domácí opět do vedení Mikšovic a v 57. minutě v oslabení Ton v sólovém nájezdu upravil na konečných 5:3.

Litoměřice na domácím ledě ztratily body s týmem Mostu, který porazily 4:3 po samostatných nájezdech. Podle papírových předpokladů mělo jít o jasnou záležitost "Kališníků", ale hosté jim udělili lekci ve využívání přesilových her. Nájezdy rozhodl domácí Kloz.

Beroun nastoupil v utkání se Šumperkem poprvé v sezoně bez brankáře Furcha, jehož nahradil Kareš. Ten se představil poprvé v kariéře v první lize od úvodního buly a solidním výkonem pomohl Medvědům k výhře 6:3.

První hokejová liga - 13. kolo:
Beroun - Šumperk 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky: 15. a 54. Švagrovský, 32. Forman, 35. Doležal, 36. Přibyl, 53. Stránský - 10. Plášek, 25. Vrdlovec, 43. Hulva. Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 450.
Kadaň - Hradec Králové 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Branky: 12. Charousek, 21. Eiselt, 28. Diviš, 42. Novák, 57. Ton - 30. Tvrdík, 37. Moskal, 38. Kadlec. Rozhodčí: Humpolíček - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 8:6. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 390.
Písek - Chomutov 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky: 41. Mrkvička - 30. a 56. Hřebejk, 3. Fiala, 18. Kraft, 19. Hromas. Rozhodčí: Kubeš - Špůr, Komárek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1260.
Litoměřice - Most 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 16. a 28. Hašek, 26. Drábek, rozhodující sam. nájezd Kloz - 21. Havlíček, 32. Krejčí, 37. Tauš. Rozhodčí: Čech - Klein, Skopal. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 1330.
Jihlava - Olomouc 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 4. a 15. Hodek, 26. Zeman. Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 1776.
Třebíč - Ústí nad Labem 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 4. Rangl, 40. Kaut, 64. Brož - 46. Kovář, 54. Handlovský. Rozhodčí: Würtherle - Čížek, Ličan. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 1540.
Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 38. a 56. Skořepa, 16. Jonák, 23. Ulrych, 30. Kica. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 359.