Ústí po výhře na ledě Havlíčkova Brodu zvýšilo vedení v tabulce

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli v 16. kole první ligy na ledě Havlíčkova Brodu 4:1 a v čele tabulky už mají šestibodový náskok. Druhá Olomouc totiž uspěla v Třebíči 2:1 až po nájezdech a třetí Chomutov v Šumperku 3:2 v prodloužení.

Ústečtí Lvi se dostali do vedení díky brance Boháče už v sedmé minutě a až do konce svůj náskok udržovali. Domácí sice na konci druhé části vstřelili kontaktní gól na 1:2, v poslední třetině ale místo srovnání zahodili několik příležitostí. Lídr tabulky tak v závěrečné desetiminutovce definitivně rozhodl.

Olomouc po zápase v Třebíči může těšit alespoň to, že na pátý pokus v sezoně poprvé zvítězila v utkání, které se muselo prodlužovat. Na ledě předposledního outsidera sice vedla už od třetí minuty, ale další šance pochytal brankář Hrubec. Po srovnání Fořta ze 33. minuty už branka nepadla, a tak musel v nájezdech rozhodnout Kucharczyk.

Dva body za výhru v prodloužení získal i další pronásledovatel Ústí Chomutov. Na hřišti bodově se trápícího Šumperku favorit neexceloval, v základní části se oba týmy ujaly jednou vedení, ale vždy o něj rychle přišly. Vítěznou branku na 3:2 pro Chomutov zaznamenal v 64. minutě z dorážky Helminen.

16. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Olomouc 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Fořt - 3. Mikel, rozhodující nájezd Kucharczyk. Rozhodčí: Horák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1260.
Benátky nad Jizerou - Most 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 2. Pavlů, 41. Štich, 57. Král - 6. Klíma, 14. Krejčí. Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 7:11, navíc Martinec 10 min., Krejčí (oba Most) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 299.
Kadaň - Jihlava 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 4. Stoklasa, 10. Stehlík, 36. Revay - 55. Kolafa. Rozhodčí: Würtherle - Čížek, T. Svoboda. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350.
Šumperk - Chomutov 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 13. Brunec, 27. Duba - 14. Kraft, 25. Procházka, 64. Helminen. Rozhodčí: Svoboda - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 1350.
Litoměřice - Beroun 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 43. Tůma, 59. Loskot - 23. a 65. J. Nedvěd, 13. Forman. Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Zíka. Vyloučení: 4:5, navíc Besser (Beroun) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1050.
Písek - Hradec Králové 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Vágner, 35. Látal. Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 839.
Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 1:4 (0:1, 1:1, 0:2).
Branky: 38. Meidl - 7. Boháč, 21. Hampl, 52. Roubík, 55. Kovář. Rozhodčí: Schmejkal - Skopal, Klein. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1084.