Hokejisté Ústí si ve šlágru s Olomoucí upevnili vedení v 1. lize

Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili ve šlágru 21. kola první ligy na ledě Olomouce 3:1 a upevnili si vedení v tabulce. Domácí Hanáci naopak po porážce přišli o druhé místo, díky vítězství 4:1 v Berouně se před ně posunul Chomutov.

Olomouc přitom dlouho držela lídra soutěže v šachu. Od 4. minuty vedla po dorážce Hermana, ve druhé třetině ale domácí zahodili několik šancí včetně trestného střílení, které neproměnil Marosz. V závěrečném dějství pak ještě prohospodařili čtyřminutovou přesilovku a soupeř je za to potrestal. Ve 48. minutě vyrovnal Růžička a dvě minuty před koncem dostal Severočechy do vedení Šagát. Při hře bez brankáře zpečetil výsledek Lev.

Také Chomutov potvrdil v Berouně roli favorita až ve druhé polovině utkání. Do vedení poslal hosty ve 28. minutě po dorážce Ondřej a stejný hráč o sedm minut později skóroval také v přesilové hře. V poslední části ještě zvýšil Hruška a až potom se prosadili při přesilovce domácí zásluhou Formana. Na obrat ale už bylo pozdě a výsledek završil při power-play chomutovský kapitán Kraft.

Před Olomouc se mohla posunout i čtvrtá Jihlava, ale doma prohrála v regionálním derby s Havlíčkovým Brodem 2:3 po samostatných nájezdech a poprvé po 10 předchozích zápasech doma nebodovala naplno. Už ve druhé minutě poslal přitom Duklu do vedení střelou z mezikruží Padělek, ale Kostourek vyrovnal o dvě minuty později při vyloučení Zemana. Hosté ovládli hru a v desáté minutě překonal Novotného se štěstím Polodna.

Vyrovnat se Jihlavanům podařilo až pět minut po začátku třetí třetiny, kdy chybu v rozehrávce soupeře potrestal ze samostatného nájezdu při signalizovaném vyloučení Mrňa. V prodloužení nevyužila Jihlava přesilovku a zápas před návštěvou 4317 diváků rozhodl pro hosty v nájezdech Němec.

Také v Třebíči se nerozhodlo v normální hrací době, Šumperk tam padl až v prodloužení, ve kterém stav 1:1 zlomil 13 sekund před koncem Ostřížek.

Plný bodový zisk doma slavily jen Litoměřice, které porazily předposlední Písek 3:1 a prodloužily vítěznou sérii na čtyři zápasy, a Kadaň, jež si poradila s pátými Benátkami nad Jizerou 5:2.

21. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Šumperk 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 22. Havlíček, 65. Ostřížek - 54. Křetinský. Rozhodčí: Svoboda - Klein, Skopal. Vyloučení: 3:5, navíc Hulva (Šumperk) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1160.
Jihlava - Havlíčkův Brod 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. Padělek, 45. Mrňa - 4. Kostourek, 10. Polodna, rozhodující nájezd Němec. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:11, navíc Semorád (H. Brod) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4317.
Olomouc - Ústí nad Labem 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 4. Herman - 48. Růžička, 58. Šagát, 60. Lev. Rozhodčí: Přikryl - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 2039.
Beroun - Chomutov 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 56. Forman - 28. a 35. Ondřej, 50. Hruška, 60. Kraft. Rozhodčí: Vampola - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6, navíc Husák, Poletín - Seman všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 350.
Litoměřice - Písek 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Drábek, 12. Tůma, 48. Kloz - 41. Luňák. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Frodl. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1430.
Kadaň - Benátky nad Jizerou 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 13. Stoklasa, 32. Charousek, 39. Bursík, 48. Novák, 60. Mikšovic - 44. Klimt, 58. Král. Rozhodčí: Pavlovič - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 6:3, navíc Blažíček (Benátky) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 320.
Úterní výsledek:
Hradec Králové - Most 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 39. a 53. Budínský, 2. Hrňa, 10. Rufer - 7. Klíma, 35. Luštinec. Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Hejl. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Diváci: 860.