Ústí napravilo prohru s Pískem, Havlíčkův Brod zdolalo 5:0

Hokejisté vedoucího Ústí nad Labem potvrdili v předehrávce 29. kola první ligy proti Havlíčkovu Brodu roli favorita a zvítězili 5:0. Lídr tabulky na domácím ledě napravil sobotní porážku 2:3 s Pískem a předvedl, že má nejlepší ofenzivu v soutěži. V brance Lvů vychytal Orct podruhé v sezoně čisté konto.

Domácí poslal do vedení 44 sekund před první přestávkou Ludvík střelou bekhendem. V polovině zápasu překonal sedmnáctiletého brankáře Dolejše znovu Lev. Mladý gólman hostů potřetí kapituloval o tři minuty později po střele Šagáta, který potrestal vyloučení obránce Sovy. Ve třetím dějství se dvakrát trefil domácí ostrostřelec Roubík.

Ústí zvládlo zápas i bez Suchého a Pajiče, kteří nenastoupili poté, co předchozí utkání nedohráli kvůli zranění.

Předehrávka 29. kola první hokejové ligy:
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 41. a 49. Roubík, 20. Ludvík, 30. Lev, 33. Šagát. Rozhodčí: Horák - Flegl, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1365.