Hokejisté Ústí vyhráli v první lize i třetí zápas v novém roce

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli i třetí zápas v novém roce, když v dnešním 38. kole první ligy porazili v severočeském derby Litoměřice 3:0. Domácí o vítězství rozhodli v úvodu závěrečné třetiny, kdy na branku Miloslava Čermáka z poloviny zápasu navázal dvěma góly v rozmezí čtyř minut Daniel Boháč.

Boris Žabka (vlevo) z Mladé Boleslavi a Zbyněk Hampl z Ústí nad Labem. Archivní foto.

Ústí má na prvním místě tabulky šestibodový náskok před druhým Chomutovem, který vyhrál 4:2 nad Třebíčí. Na výhře se dvěma zásahy podílel Nikola Gajovský, který po úvodní trefě hostujícího Lukáše Patáka z trestného střílení otočil skóre ve prospěch Chomutova.

Olomouc porazila i bez šesti hráčů základní sestavy Beroun 4:0. Hanáci neměli na domácím ledě se soupeřem větší problém a od začátku diktovali tempo zápasu. Góly domácích, kterým patří v tabulce třetí příčka, postupně zaznamenali Bartoň, Nedbálek, Ministr a Horák.

Čtvrtou příčku v tabulce drží Jihlava i přes prohru 1:6 v Hradci Králové. Tým z Vysočiny zaznamenal na východě Čech pátou porážku za sebou, jeho dnešní soupeř se mu však na pátém místě přiblížil na rozdíl jediného bodu. Klíčem k úspěchu Hradce byly přesilové hry, v početní výhodě domácí zaznamenali čtyři branky.

Podkrušnohorské derby vůbec nevyšlo Mostu, který na vlastním ledě utrpěl debakl 0:8 s Kadaní. Hosty za výhrou nasměrovala první tříbranková třetina, kdy se během 16. minuty trefili Mazanec a Divíš.

První hokejová liga - 38. kolo:
Ústí nad Labem - Litoměřice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 42. a 46. Boháč, 30. Čermák. Rozhodčí: Schejbal - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2537.
Chomutov - Třebíč 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 14. a 20. Gajovský, 41. Jíra, 46. Procházka - 13. z tr. střílení Paták, 58. Havel. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 5:6 , navíc Hafenrichter 5 min. a dokonce utkání - Paták, Havel oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1258.
Most - Kadaň 0:8 (0:3, 0:2, 0:3)
Branky: 16. Mazanec, 16. Divíš, 19. Novák, 24. Charousek, 36. Mikšovic, 51. Polák, 57. Skořepa, 59. Fiala. Rozhodčí: Vampola - Komárek, Špůr. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 313.
Olomouc - Beroun 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Bartoň, 15. Nedbálek, 33. Ministr, 43. Horák. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Kašík. Vyloučení: 5:7, navíc Kupec (Beroun) 10 min. Bez využití. Diváci: 840.|
Havlíčkův Brod - Písek 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 40. Protivný, 44. Polodna - 18. Ferebauer. Rozhodčí: Horák - Zíka, Flégl. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Diváci: 936.
Hradec Králové - Jihlava 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
Branky: 1. a 27. Tvrdík, 23. Kubica, 36. Hendrich, 38. Moskal, 55. Bendík - 15. Bezděk. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:11. Využití: 4:0. Diváci: 1306.
Šumperk - Benátky nad Jizerou 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 34. Křetínský - 24. Skořepa, 52. Bortňák. Rozhodčí: Würtherle - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1015.