Slavia - Kladno 0:3Jágr se posunul do první lajny, Kladno vydolovalo další body

Kladenští Rytíři uspěli v pokračování první hokejové ligy. Na ledě pražské Slavie vyhráli ve 23. kole soutěže 3:0 a v utkání, pro které se poprvé po návratu na led do první útočné lajny k Tomáši Plekancovi a Antonínu Melkovi posunul hrající majitel klubu Jaromír Jágr, si připsali druhé vítězství v řadě. Kladno zůstává čtvrté o skóre za Vrchlabím, které vyhrálo na ledě druhé Poruby 5:2. Vedoucí Jihlava toho využila a unikla Ostravanům po domácí výhře nad Šumperkem 5:0 na rozdíl čtyř bodů.

Jaromír Jágr z Kladna na snímku při utkání v Přerově.

Na Slavii skóre otevřel v první části v přesilové hře Melka. V závěrečné dvacetiminutovce navýšil v oslabení Nicolas Hlava a vzápětí vstřelil svoji první branku za Rytíře obránce Jakub Suchánek. Velkou jistotou pro Kladno byl brankář Adam Brízgala, který korunoval výborný výkon první vychytanou nulou v tomto ročníku.

Osmačtyřicetiletý Jágr přes výhru už v šestém zápase za sebou nebodoval. V této sezoně má za sebou sedm utkání a má na kontě jedinou asistenci z utkání s Jihlavou (7:5) 16. prosince. Rytíři s ním v sestavě ale šestkrát naplno bodovali a jednou prohráli po samostatných nájezdech.

Jaromír Jágr neměl návrat ještě v plánu, ale Kladnu chyběli hráči. Nemohl ani najít výstrojVideo: Sport.cz, Rytíři Kladno

Slavia prohrála čtvrtý z posledních pěti zápasů a ve třetím utkání pod dočasným vedením sportovního manažera Jiřího Vebera v roli hlavního trenéra a Pavla Kolaříka na pozici asistenta poprvé vůbec nebodovala.

Jihlavská Dukla má před Kladnem čtyřbodový náskok, který si udržela čtvrtou výhrou v řadě. V úvodním dějství získali favoritovi dvoubrankový náskok Tomáš Chlubna a Josef Skořepa, který využil přesilovou hru.

V polovině utkání se prosadil v oslabení Peter Lichanec, v 39. minutě skóroval Matěj Pekr a v závěrečné třetině dovršil výsledek druhým gólem v utkání Chlubna. Gólman Tomáš Fučík udržel díky pouhým 13 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto. Předposlední Šumperk prohrál popáté za sebou.

Nováček Vrchlabí oslavilo čtvrté vítězství v řadě, Poruba nebodovala poprvé po osmi zápasech, z kterých sedm vyhrála. Hostům vyšel vstup do utkání a už ve čtvrté minutě měli díky Martinu Heřmanovi a Františku Formánkovi dvoubrankový náskok, na brzké snížení Adama Rašky odpověděl před první pauzou v oslabení David Chalupa.

Ve 25. minutě dostal Porubu na kontakt v přesilové hře Marek Sikora, ale šest minut před koncem vrátil Vrchlabí dvougólové vedení Ján Niko a v čase 58:58 zpečetil skóre v oslabení při power play domácích do prázdné branky Tomáš Nouza.

Pátý Přerov si připsal třetí výhru za sebou - v Litoměřicích slavil po výsledku 5:4 v prodloužení. Po 45 sekundách nastavení o tom rozhodl svou druhou brankou v utkání Roman Pšurný, který si připsal i asistenci. Za vítěze skóroval dvakrát Jan Štefka.

Třebíč v přímém souboji o 6. místo dosáhla už na páté vítězství za sebou, zdolala Sokolov 4:2 a unikla mu na rozdíl pěti bodů. Vsetín vyhrál v Havířově 3:2 v prodloužení díky brance Jana Bartka v čase 62:37.

Třetí domácí vítězství za sebou si připsal nováček Kolín, který zdolal Benátky nad Jizerou 5:4. Dvěma góly k tomu přispěl Lukáš Krejčík. Stejnou šňůru na vlastním ledě drží Prostějov, který vyhrál nad Ústím nad Labem 2:1.

Po sedmi utkáních bez bodu se dočkala úspěchu poslední Kadaň díky vítězství ve Frýdku-Místku 5:2. Třemi asistencemi k tomu pomohl Tomáš Koblížek.

23. kolo první hokejové ligy:
Slavia Praha - Kladno 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 9. Melka, 44. Hlava, 49. J. Suchánek. Rozhodčí: Jechoutek, Wagner - Baxa, Coubal. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Havířov - Vsetín 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 14. O. Procházka, 37. Prokeš - 1. Babka, 33. Gorčík, 63. Bartko. Rozhodčí: Kašík, Koziol - Bartek, Blažek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Bez diváků.
Litoměřice - Přerov 4:5 v prodl. (1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)
Branky: 14. Háva, 23. T. Svoboda, 27. D. Jindra, 43. T. Urban - 21. a 61. R. Pšurný, 43. a 51. Štefka, 49. T. Doležal. Rozhodčí: Kostourek, Barek - Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Bez diváků
Poruba - Vrchlabí 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky: 7. Raška, 25. Sikora - 3. M. Heřman, 4. Formánek, 20. D. Chalupa, 54. Niko, 59. Nouza. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - O. Polák, Otáhal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Bez diváků
Kolín - Benátky nad Jizerou 5:4 (2:0, 0:1, 3:3)
Branky: 4. a 7. L. Krejčík, 45. Váchal, 47. Z. Král, 53. Šafránek - 40. Gajda, 44. Jansa z trestného střílení, 55. Jiruš, 58. Čederle. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Kotlík, Roischel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Bez diváků
Prostějov - Ústí nad Labem 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 7. Piegl, 25. P. Krejčí - 60. Klikorka. Rozhodčí: Fiala, Cabák - Konvička, Dohnal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Bez diváků
Frýdek-Místek - Kadaň 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 1. Šepelev, 14. D. Kindl - 4. Jan Svoboda, 26. R. Havel, 31. Seemann, 49. Houška, 60. Z. Zabloudil. Rozhodčí: J. Doležal, Pilný - Gančarčík, Bohuněk. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Bez diváků
Třebíč - Sokolov 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 14. J. Stehlík, 18. Nedbal, 19. Šťovíček, 45. Kowalczyk - 41. Osmík, 43. T. Rohan. Rozhodčí: M. Dědek, Šudoma - Zídek, Vašíček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Bez diváků
Jihlava - Šumperk 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 15. a 53. Chlubna, 19. Skořepa, 31. Lichanec, 39. Pekr. Rozhodčí: Ondráček, Marek - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků