Slavia - Jihlava 3:4 PPJihlava vede první ligu už o dva body, Kladno zdolalo Třebíč

Hokejisté Jihlavy vyhráli v předehrávce 30. kola první ligy na ledě pražské Slavie 4:3 v prodloužení a vedou už o dva body před druhým Vrchlabím, třetím Kladnem i čtvrtou Třebíčí. Kladenští Rytíři právě třebíčskou Horáckou Slavii zdolali v dohrávce 26. dějství 3:2 po samostatných nájezdech. Osmačtyřicetiletý majitel Kladna Jaromír Jágr po sobotní první brance v sezoně vyšel naprázdno v osmém z celkových deseti startů, ale jeho tým s ním v sestavě pokaždé bodoval.

Ilustrační foto.

Jihlava si upevnila první místo díky šesté výhře z posledních sedmi utkání. Dukla se v Edenu ujala vedení v páté minutě díky brance Matěje Pekra, ale stav otočili Tomáš Šmerha s Petrem Vampolou. Sedm sekund před koncem první třetiny vyrovnal Tomáš Jiránek.

V 36. minutě vrátil Slavii vedení Daniel Kružík, ale v čase 43:32 vynutil nastavení brankou ve vlastním oslabení Jakub Illéš. Ve třetí minutě prodloužení rozhodl Tomáš Harkabus.

I ve druhém utkání za Slavii bodoval díky asistenci útočník Michal Poletín, který se do Edenu vrátil po skončení angažmá právě v Jihlavě. Dukla nastoupila ještě bez čerstvé posily – ruského brankáře Maxima Žukova, který v minulé sezoně chytal za Newfoundland v ECHL.

Kladno potvrdilo, že s Jágrem v sestavě boduje. S klubovým majitelem na ledě má bilanci osmi výher, z nichž sedm bylo v běžné hrací době, a dvou porážek v nastavení. Rytíři zastavili rozjetou Třebíč, která usilovala o devátou výhru za sebou.

Domácí dostal do vedení ve 34. minutě Tomáš Guman, ale hned za deset sekund odpověděl obránce Jakub Stehlík a v čase 42:44 otočil stav v přesilové hře Lukáš Nedvídek. O vyrovnání se postarala v power play 48 sekund před koncem třetí třetiny další kladenská hvězda Tomáš Plekanec. V rozstřelu rozhodl v šesté sérii Guman, který proměnil i svůj druhý nájezd. Za Rytíře poprvé nastoupil útočník Ondřej Machala z Pardubic, který dosud v první lize vypomáhal Vrchlabí.

Po pěti porážkách bez jediného zisku se dočkal Sokolov, který v dohrávce 12. kola vyhrál na ledě nováčka Kolína 5:4. Baník vedl díky dvěma gólům Tomáše Rohana z úvodního dějství a brankám Otakara Šika, Marka Švece a Jaromíra Kverky v rozmezí 85 sekund v 35. a 36. minutě už 5:0, ale nakonec se ještě bál o výsledek.

Po trefách Davida Šafránka, Jakuba Petržilky a Marka Němce snížil v čase 56:55 na rozdíl jediného gólu v přesilové hře Václav Jankovský. Kozlové ale na víc nedosáhli a doma neuspěli poprvé po čtyřech výhrách.

V souboji celků ze dna tabulky vyhrála Kadaň v předehrávce 29. kola doma nad dalším nováčkem Šumperkem 4:3 a posunula se o dva body před Draky. Ti prohráli poosmé za sebou a při této sérii dosáhli na jediný bod. Trhači se radovali z úspěchu teprve podruhé z uplynulých dvanácti duelů a v 56. minutě o tom rozhodl Jiří Kulich.

První hokejová Chance liga:
Dohrávka 12. kola:
Kolín - Sokolov 4:5 (0:2, 0:3, 4:0)
Branky: 44. Šafránek, 48. Petržilka, 56. M. Němec, 57. Jankovský - 1. a 14. T. Rohan, 35. Šik, 36. Švec
Předehrávka 26. kola:
Kladno - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd Guman, 60. Plekanec - 34. J. Stehlík, 43. Nedvídek. Rozhodčí: Petružálek, Souček - Kotlík, Tvrdík. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Bez diváků.
Předehrávka 29. kola:
Kadaň - Šumperk 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 10. Jan Svoboda, 11. P. Horáček, 36. T. Koblížek, 56. Kulich - 6. Moučka, 33. J. Baláž, 40. T. Jaroš. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Sedláček, Baxa. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:3. Bez diváků.
Předehrávka 30. kola:
Slavia Praha - Jihlava 3:4 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 8. Šmerha, 15. Vampola, 36. Kružík - 5. Pekr, 20. Jiránek, 44. Illéš, 63. T. Harkabus. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Horažďovský, Maštalíř. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Bez diváků.