Živě

Hokejisty Slavie už nepovede Říha mladší, střídá ho Veber

1. dubna 2021 13:59 - Praha

Trenér Miloš Říha mladší už nepovede hokejisty prvoligové Slavie Praha, kam se vrátil na konci ledna. Jeho nástupcem se stal dosavadní sportovní manažer Jiří Veber, který byl dočasně hlavním koučem Slavie od 13. ledna po odvolání Martina Štrby do Říhova nástupu.

 

David Vošický, https://hc-slavia.cz/

"Jirka má velké zkušenosti jako hráč i trenér, jako sportovního manažera jsme měli možnost ho poznat i po lidské stránce. Vzhledem k jeho působení u juniorky jsme přesvědčeni, že dokáže z mladých hráčů, za pomoci zkušených, dostat maximum a jako tým budeme hrát aktivní celoplošný hokej," uvedli na klubovém webu předseda představenstva Stanislav Tichý a místopředseda Jiří Vlasák.

Devětatřicetiletý Říha vedl Slavii v minulých dvou sezonách, předtím byl téměř tři sezony hlavním koučem prvoligových Litoměřic. Tam zamířil po první zkušenosti na této pozici v extralize, kdy od sezony 2015/16 povýšil z role asistenta v Pardubicích. Už v polovině října byl ale odvolán a nahradil jej tehdy Richard Král. V sezoně 2019/20 byl jedním z asistentů svého otce Miloše Říhy staršího u české reprezentace.

https://www.facebook.com/HCSlavia/posts/10160928916883345

Dvaapadesátiletý Veber působil v extralize jako asistent v Chomutově i ve Spartě a jako hlavní kouč vedl v Asijské lize Anyang Halla v letech 2014 až 2016. "Díky pozici sportovního manažera jsem se opět dostal k mužskému hokeji, nicméně musím říct, že mě to pořád táhne spíš na led, kde se cítím lépe. Proto jsem rád za příležitost, kterou mi vedení klubu dalo," prohlásil bývalý obránce a mistr světa z Vídně z roku 1996.

škv, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Chance liga 2020/2021

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..