Vsetín - Kadaň 7:3Hokejisté Vsetína oslavili první výhru v sezoně

Hokejisté Vsetína porazili v dohrávce 1. kola první ligy Kadaň 7:3 a ve svém druhém utkání v sezoně se dočkali prvních bodů. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na tom podílel obránce Lubomír Štach. Trhači i ve třetím duelu vyšli naprázdno.

Hokejisté Vsetína ilustrační foto.

Duel se měl hrát už minulý týden v sobotu, ale byl kvůli příznakům chřipkového onemocnění v týmu Kadaně odložen. Valaši se v úvodní části ujali dvoubrankového vedení díky gólům Luboše Roba a Lukáše Buchty.

Ve 25. minutě sice snížil Kanaďan Kyle Heffernan, ale domácím ještě ve druhé třetině zařídili čtyřbrankový náskok Štach, David Klímek a Juraj Majdan. Po další brance domácích z hole Ondřeje Smetany zkorigovali stav Pavel Kordule s Shanem Heffernanem, ale poslední slovo měl 33 sekund před koncem Štach.

Dohrávka 1. kola první hokejové Chance ligy:
Vsetín - Kadaň 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)
Branky: 29. a 60. Štach, 12. Rob, 20. Buchta, 35. Klímek, 36. Majdan, 45. Smetana - 25. K. Heffernan, 56. Kordule, 56. S. Heffernan. Rozhodčí: Cabák, Koziol - Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2250.