Jihlava - Třebíč 4:5 SNTřebíč vyhrála derby v Jihlavě a vede první ligu. Slavia schytala debakl od Vsetína

Hokejisté Třebíče vyhráli v 8. kole první ligy derby celků z Vysočiny na ledě Jihlavy 4:3 po nájezdech a v čele tabulky se jejich náskok před druhými Litoměřicemi snížil na dva body. Horácká Slavia utrpěla první ztrátu v sezoně. Litoměřice zvítězily v Ostravě nad Porubou 3:2, třetí pražská Slavia prohrála ve Vsetíně vysoko 0:5.

Jihlavská Dukla se ujala vedení 2:0 díky brankám Jiří Fronka ze 4. a 7. minuty. Třebíč ale odpověděla zásluhou Silvestera Kuska, který se prosadil v čase 9:06 a v 15. minutě využil přesilovou hru. Před polovinou utkání otočil stav David Michálek. Ve 45. minutě vyrovnal Vítězslav Brož, za čtyři minuty poslal hosty znovu do vedení Michal Vodný, ale v čase 57:47 vynutil prodloužení Filip Seman. V páté sérii rozstřelu zajistil Třebíči výhru Kusko.

Za Porubu poprvé nastoupil útočník Martin Réway a šestadvacetiletý někdejší velký talent slovenského hokeje se hned po 26 sekundách uvedl asistencí. Nabil za pravý kruh Finovi Markusi Korkiakoskimu, který otevřel skóre. Litoměřice ale v první třetině otočily stav díky Lukáši Válkovi a Ondřeji Procházkovi. Ve 26. minutě sice smazal ztrátu Michal Vachovec, jenže v čase 46:27 zajistil Stadionu tříbodový zisk Přemysl Svoboda.

Podruhé za sebou neuspěla Slavia, která v sobotu podlehla doma Jihlavě 3:7. Vsetín získal pětibrankový náskok už do poloviny utkání. Nejdříve se v 6. minutě trefil Radim Kucharczyk a na kanonádě v druhé části se podíleli Tom Ondračka, Michal Gago, Jan Berger a Lubomír Štach. Gólman Jakub Málek udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Vsetín tak ovládl i čtvrté domácí utkání v sezoně. Duel měl slavnostní předehru v podobě přání k 80. narozeninám bývalému trenérovi Horstu Valáškovi, které kouč mistrovských týmů Vsetína z let 1995 a 1996 oslaví v pátek.

Prostějov zdolal Šumperk po nájezdech

Prostějov zvítězil v Šumperku 4:3 po samostatných nájezdech a oslavil čtvrté vítězství za sebou. Rozhodl v páté sérii Šimon Jelínek. I čtvrtý duel v sezoně doma vyhrál Přerov, který zdolal Vrchlabí 3:1. Po sérii tří porážek zabral Kolín, doma porazil Ústí nad Labem 5:1 a připsal si druhou výhru. Čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence k tomu pomohl David Šafránek.

Na sobotní první bodový zisk v sezoně díky výhře v Ústí nad Labem 4:1 nenavázaly Benátky nad Jizerou a podlehly doma Havířovu 1:2. Hosté v sedmém duelu rozšířili svou dosavadní chudou sbírku jen dvou bodů. Bez bodů zůstává poslední Kadaň, jež doma podlehla Sokolovu 3:4.

8. kolo první hokejové Chance ligy:
Benátky nad Jizerou - Havířov 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 5. D. Špaček - 21. Pechanec, 34. L. Bednář, 46. Dostálek. Rozhodčí: Bejček, Čáp - Mašalíř, Roischel. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 183.
Vsetín - Slavia Praha 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Branky: 6. Kucharczyk, 21. Ondračka, 25. Gago, 26. Berger, 31. Štach. Rozhodčí: Veselý, Ondráček - Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 2540.
Kadaň - Sokolov 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky: 8. Routa, 25. Berčík, 59. Steinocher - 51. a 54. Tomi, 23. P. Hašek, 40. Šik. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Štofa, Sedláček. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 212.
Kolín - Ústí nad Labem 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 20. a 37. Šafránek, 17. Jankovský, 26. L. Krejčík, 50. Poppel - 10. Vrdlovec. Rozhodčí: Jaroš, Micka - Kokrment, Hnát. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 746.
Poruba - Litoměřice 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Korkiakoski, 26. Vachovec - 10. Válek, 13. O. Procházka, 47. P. Svoboda. Rozhodčí: Cabák, Marek - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 1:4, navíc Výtisk (Litoměřice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 670.
Jihlava - Třebíč 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 4. a 7. Fronk, 45. Vítězslav Brož, 58. F. Seman - 10., 15. a rozhodující sam. nájezd Kusko, 28. D. Michálek, 49. Vodný. Rozhodčí: Pilný, Květoň - Zídek, Otáhal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2090.
Přerov - Vrchlabí 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 19. Jakub Svoboda, 31. R. Černý, 60. Süss - 23. T. Kaut. Rozhodčí: Horák, Vrba - Vašíček, Blažek. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 602.
Šumperk - Prostějov 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 16. Vildumetz, 38. D. Kindl, 50. Žálčík - 22. a rozhodující sam. nájezd Š. Jelínek, 27. P. Mrázek, 31. J. Kloz. Rozhodčí: Čech, Skopal - Hanzlík, Měkýš. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 1238.