Olomouc - Mladá Boleslav 5:3Duel nejlepších týmů první hokejové ligy vyhrála Olomouc

Olomouc

Olomoučtí hokejisté porazili v předehrávaném utkání 23. kola první ligy lídra tabulky z Mladé Boleslavi 5:3. Středočeši prohráli poprvé po čtyřech vítězstvích a jejich náskok před druhou Olomoucí se ztenčil na pět bodů.

Úvod vyšel domácím, kteří po brankách Vodného a Ostřížka vedli v 13. minutě 2:0. I v druhé části měla více ze hry Olomouc, ale šance neproměnila a mladoboleslavský Lenc naopak snížil.

V třetí třetině hrála Mladá Boleslav téměř šest minut v početní převaze, v závěru přesilovky se prosadil chytrou střelou Nouza a vyrovnal. Po gólech domácího Kindla a hostujícího Výborného se pak skóre rychle posunulo na 3:3.

Nakonec zápas rozhodla ve svůj prospěch Olomouc. Dvě minuty před koncem se trefil kapitán domácího týmu Bartoň a Herman v závěru stanovil konečný výsledek na 5:3.

První hokejová liga - 23. kolo:
Olomouc - Mladá Boleslav 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)
Branky: 4. Vodný, 13. Ostřížek, 49. Kindl, 58. Bartoň, 60. Herman - 28. Lenc, 47. Nouza, 50. Výborný. Rozhodčí: Přikryl, Jeřábek ml. - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 1636.