Č. Budějovice - Havířov 5:3Hokejisté Českých Budějovic vyhráli základní část první ligy

Hokejisté Českých Budějovic si kolo před koncem zajistili vítězství v základní části první ligy. Motor v 51. kole vyhrál doma nad Havířovem 5:3 a má před druhou Jihlavou náskok už sedmi bodů. Dukla totiž vyhrála v Ústí nad Labem 6:5 až v prodloužení. Postup do předkola play off si zajistily po výhře nad Litoměřicemi 4:2 Benátky nad Jizerou a pomohly k účasti ve vyřazovací části i Přerovu a Frýdku-Místku.

Českým Budějovicím stačilo k jistotě prvenství s dvanáctým Havířovem jakkoliv bodovat. Jihočeši vedli po úvodním dějství už 3:0, když se v přesilovkách prosadili Šulek s Nouzou a další gól přidal Vlček. Hosté se ale nevzdali. V druhém dějství dvěma góly snížil Štumpf a ve 44. minutě vyrovnal Dudek. Za 65 vteřin ale vrátil favoritovi vedení Babka a v závěru zpečetil výsledek Miloslav Čermák.

Jihlava vymazala dvakrát třígólové manko

Jihlava prohrávala v Ústí nad Labem 0:3 a 1:4, ale dokázala si vynutit prodloužení. V něm rozhodl Jiří Říha, který vylepšil prvoligový rekord v počtu branek obránce za sezonu na 20. V dresu poražených si připsal hattrick kanonýr Roubík.

Jihlava má stejně jako České Budějovice jistotu výhody domácího prostředí pro rozhodující zápasy play off, protože si definitivně zajistila druhou pozici před Kladnem. Rytíři prohráli v Prostějově 1:2 a po třetí porážce z posledních čtyř zápasů na Duklu ztrácejí šest bodů. Již jistě čtvrtá Slavia vyhrála v Přerově 2:1.

O zbývajících dvou přímých účastnících čtvrtfinále se rozhodne v pondělním závěrečném kole mezi Třebíčí, Ústím nad Lanem a Prostějovem. Pátá Třebíč má po vítězství ve Frýdku-Místku 2:1 po samostatných nájezdech jednobodový náskok před Ústím nad Labem a o další bod zaostává sedmý Prostějov. Třebíč čeká přímý souboj s Ústím a Prostějov se představí na Slavii.

Benátky nad Jizerou zvládly s Litoměřicemi bitvu o desítku díky obratu ve druhé třetině, kdy se jim podařilo otočit stav na 3:1 a vedení už nepustily. Přerov se tak mohl radovat i přes prohru se Slavií a Frýdek-Místek přes zisk jediného bodu s Třebíčí.

51. kolo první hokejové WSM ligy
Prostějov - Kladno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 5. Indra, 35. L. Krejčík - 54. Kloz. Rozhodčí: Kopeček, Mikula - Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 1:2, navíc D. Růžička (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1986.
Přerov - Slavia Praha 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 58. R. Pšurný - 3. Kubica, 38. Schleiss. Rozhodčí: J. Doležal, Kašík - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2781.
Motor České Budějovice - Havířov 5:3 (3:0, 0:2, 2:1)
Branky: 6. Šulek, 13. Nouza, 19. Vlček, 45. Babka, 60. M. Čermák - 24. a 33. Štumpf, 44. Dudek. Rozhodčí: Bejček, Jílek - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:7, navíc M. Heřman (Č. Budějovice) do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 6041.
Kadaň - Most 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Branky: 11. Kůs, 16. Chlouba, 18. Kohout, 44. Raška, 48. O. Beránek - 35. Dufek, 54. Martynek. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 548.
Benátky nad Jizerou - Litoměřice 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 24. D. Špaček, 26. J. Mikyska, 37. Černoch, 60. Prokeš - 23. a 50. Loskot. Rozhodčí: Grech, Pražák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. Diváci: 315.
Frýdek-Místek - Třebíč 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 44. Chmielewski - 40. Paták, rozhodující sam. nájezd Milfait. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Rampír, Měkýš. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 1828.
Ústí nad Labem - Jihlava 5:6 v prodl. (1:0, 3:3, 1:2 - 0:1)
Branky: 16., 34. a 51. Roubík, 27. Vrdlovec, 28. Dalecký - 34. a 38. Čachotský, 30. Jiránek, 54. Protasenja, 59. Jergl, 62. J. Říha. Rozhodčí: Luczków, Würtherle - Bosák, Kajínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1097.