Poučili jsme se z baráže a chceme znovu bojovat o postup, říká budějovický trenér Stavjaňa

10. září 2017 11:56 - Litoměřice

Po jarní účasti v baráži o extraligu, kdy jim postup unikl, se hokejisté Motoru České Budějovice pokusí znovu zabojovat o nejvyšší soutěž. Na úvod WSM ligy vyhráli v Litoměřicích 5:2. Trenér Jihočechů Antonín Stavjaňa se postupového úkolu nezříká. „Věřím, že se budeme během sezóny zlepšovat," řekl zkušený kouč v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Josef Pešout, Právo

V kádru Motoru došlo během letní přestávky k obměně. Co bylo důvodem?

Po baráži, v níž nám především chyběly body ztracené ze zápasů s následně postupující Jihlavou, jsme částečně zasáhli do složení mužstva. V konfrontaci s dalšími účastníky barážového boje se ukázalo, kde nás tlačí bota. Nějaké změny v určitém cyklu jsou nezbytné. Odchody jsou součástí hokejového života. Hráči se točí v klubech a po zkušenostech z loňska jsme chtěli přivést víc bruslivých typů. Věříme, že všichni, co přišli, budou přínosem.

Dvě jména posil stojí za pozornost - obránce Zdeněk Kutlák a útočník Václav Nedorost.

Určitě by obstáli i v extralize. Ale jsme rádi, že mají vztah k jihočeskému regionu a budějovickému klubu. Teď hrají za Motor a musíme využít jejich služeb.

Přijímáte roli prvoligového favorita?

Tím největším asi budou Karlovy Vary a rádi bychom se k nim připojili. Věřím, že se budeme během sezóny zlepšovat.

Kromě Karlových Varů, které sestoupily z extraligy, je nováčkem Vsetín. V jeho barvách jste jako hráč slavil mistrovské tituly v extralize. Jak se těšíte na Valašsko?

Ve Vsetíně to bude těžké. Divácké zázemí tam je pověstné, bičuje domácí hráče k úžasným výkonům. Do Vsetína jedeme koncem září.

Uvažujete v Budějovicích ještě o doplnění kádru?

Na soupisce a v sestavě máme volné místo pro jednoho útočníka. Sledujete situaci na trhu, ale nespěcháme s tím.

Jaká je nálada v kabině?

Jsme na začátku sezóny. A chvíli bude trvat, že si to sedne. Přijdou těžší zápasy, které tým prověří. Zatím všechny celky prokazují dostatek sil a první klíčové období může přijít v listopadu a prosinci.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Chance liga 2021/22

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..