Rubriky:

První liga

Český mistr světa s hokejem nekončí! Stal se posilou budějovického Motoru

26. října 2017 14:36 - Praha

Po svém červencovém předčasném konci v extraligové Mladé Boleslavi dokonce zvažoval, že svou hokejovou kariéru v pětatřiceti letech uzavře, nakonec se v ní ale rozhodl pokračovat. Mistr světa z roku 2010 a majitel bronzu ze šampionátu 2011 Petr Vampola se stal posilou Českých Budějovic, aktuálně třetího týmu WSM ligy.

 

Jan Handrejch, Právo

Vampola nejde do neznámého prostředí, do Českých Budějovic se však vrací po dlouhých dvanácti letech. Tehdy, v sezóně 2004/05, na jihu Čech hostoval a pomohl klubu k návratu do extraligy.

O jeho služby se zajímalo více klubů. „Měl jsem nabídky z Českých Budějovic i Kladna, s oběma týmy už jsem dříve postoupil do extraligy, takže mě hodně lákalo to zkusit zopakovat. Nakonec mě přesvědčila nabídka z Českých Budějovic, protože cítím, že Motor má na postup nejen hokejově, ale i co se týká zázemí a hlavně skvělé podpory fanoušků, i když to samozřejmě bude nesmírně těžký úkol," vysvětluje Vampola důvody svého rozhodnutí.

K mužstvu se podle dohody připojí až v listopadu, venkovní utkání s Prostějovem a to domácí s Kadaní tedy ještě neodehraje. Obnovenou premiéru v českobudějovickém dresu si tak může odbýt 1. listopadu na ledě Frýdku-Místku.

„Petr je zkušený hráč, tvůrce hry, který dokáže režírovat celou lajnu. Věřím, že pro nás bude velkou posilou, spoléháme i na jeho schopnosti v přesilovkách. Měl by se připojit k jádru týmu a s Vaškem Nedorostem a Zdeňkem Kutlákem dotáhnout Motor k tomu cíli, který jsme si tady vytyčili," prohlásil pro klubové stránky trenér Motoru Marian Jelínek, který Vampolu vedl už při společných angažmá v Plzni nebo Mladé Boleslavi.

Vampola má ve své sbírce tři extraligové mistrovské tituly se třemi různými týmy. V roce 2001 slavil se Vsetínem, v roce 2013 s Plzní a o tři roky později s Libercem. Právě po zisku poháru s Bílými Tygry zamířil do Mladé Boleslavi, kde se mu však v uplynulé sezóně vůbec nedařilo, a nakonec v ní předčasně skončil.

„Je pro mě velkou motivací dokázat, že na to mám i po tom, jak jsem skončil v Mladé Boleslavi. Postup je pro mě velkým lákadlem. A další důležitou věcí, která přispěla k mému příchodu, je, že se mnou bude v Českých Budějovicích i syn Matěj, který bude mít v klubu ideální podmínky pro hokej," uzavírá Vampola, jenž v první české lize oblékal kromě Českých Budéjovic i dres Kladna a Šumperku. Zahraniční angažmá si vyzkoušel v KHL za Ufu, Čeljabinsk a Omsk, ve Švédsku za Timru a Švýcarsku za Servette Ženeva.

škv, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..