Prostějov - Kladno 3:2 PPStav série 2:2Kladno znovu prohrálo a komplikuje si situaci! Karlovy Vary a Slavia už jsou v semifinále

Karlovy Vary a Slavia vyhrály i čtvrté zápasy a v nejkratším možném termínu postoupily do semifinále první hokejové ligy. Havířov si díky výhře 3:1 nad Českými Budějovicemi vynutil pátý zápas, Prostějov doma porazil Kladno 3:2 v prodloužení a srovnal stav série na 2:2. Majitel Rytířů Jaromír Jágr strávil na ledě čtyři vteřiny a připsal si devátý z potřebných 15 startů pro účast v případné baráži.

Jaromír Jágr na střídačce Kladna v nedělním čtvrtfinále WSM ligy v Prostějově.

Karlovy Vary otevřely ve Vsetíně skóre už po 86 vteřinách hry zásluhou slovinského obránce Sabahudina Kovačeviče, který se představil i na olympijských hrách v Koreji. Definitivní úder domácím zasadila Energie v úvodu prostřední části dvěma zásahy v rozmezí 69 vteřin, kdy se prosadila nejdříve v oslabení a poté v přesilové hře.

Valachům se v 27. minutě povedlo poprvé od úvodního zápasu série překonat gólmana Filipa Novotného. Neprůstřelnost pelhřimovského rodáka trvala 179 minut a 56 sekund. Západočeši však do konce třetiny znovu odskočili do tříbrankového vedení.

Mužstvo vedené olympijským vítězem z Nagana Jiřím Dopitou ve třetím dějství opět snížilo, ale útočník Tomáš Rachůnek při power play domácích zpečetil výsledek brankou na 5:2. Vsetínu se ve čtyřech duelech povedlo vstřelit jen tři góly.

Rytíři padli v prodloužení

V Havířově začaly padat branky až ve druhém dějství. Na první trefu domácích odpověděl Motor po necelé minutě, ale v polovině zápasu si Havířov dvěma góly během 70 vteřin vypracoval rozhodující dvoubrankový náskok. Vítěznou branku zaznamenal forvard Jan Maruna při hře čtyři na čtyři.

Kladno poslal do vedení forvard David Tůma po 91 vteřinách v početní výhodě. Prostějov srovnal v závěru úvodní třetiny a ve druhé se dostal do vedení 2:1. Středočeši vyrovnali ve 46. minutě a stejně jako v sobotu dospěl zápas do prodloužení. V něm se nechal kladenský útočník Miloslav Hořava vyloučit za sekání a zadák Jestřábů Marek Drtina využitou přesilovkou rozhodl o srovnání série.

Slavia si z první třetiny odnesla vedení 2:0. Přerov po 28 sekundách druhé třetiny snížil, ale v polovině utkání Pražané díky bekovi Jiřímu Drtinovi zužitkovali druhou početní výhodu v utkání. Zubři v poslední třetině přestříleli slávisty 14:4, ale skóre už zůstalo stejné. Slavia ve čtyřech zápasech inkasovala pouhé čtyři branky.

Série České Budějovice - Havířov a Kladno - Prostějov budou pokračovat v úterý.

Čtvrtfinále play off první hokejové WSM ligy - 4. zápasy:
Havířov - Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky: 21. Tomi, 29. Maruna, 30. L. Bednář - 22. Dostálek. Rozhodčí: Obadal, Kašík - Lukš, Špringl. Vyloučení: 6:13. Bez využití. Diváci: 1824. Stav série: 1:3.
Přerov - Slavia Praha 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 21. Šlahař - 4. L. Krejčík, 15. Pohl, 30. J. Drtina. Rozhodčí: Zubzanda, Sýkora - Malý, Šimán. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 2121. Konečný stav série: 0:4.
Prostějov - Kladno 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 19. Starý, 34. L. Luňák, 64. M. Drtina - 2. D. Tůma, 46. Kružík. Rozhodčí: Doležal, Veselý - Lučan, Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3386. Stav série: 2:2.
Vsetín - Karlovy Vary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 27. Březina, 50. Holomek - 2. Kovačevič, 21. Gorčík, 22. Plutnar, 35. Flek, 59. T. Rachůnek. Rozhodčí: Čech, Fiala - Kotlík, Polák. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3720. Konečný stav série: 0:4.