Slovenští hokejisté porazili Kanadu a jsou v Německu ve finále

Slovenští hokejisté dokázali otočit vývoj skóre v utkání s Kanadou a po vítězství 5:2 postoupili do finále Německého poháru. O napodobení svého úspěchu z roku 1997 budou v neděli v Hannoveru bojovat se Švýcarskem.

Svěřenci Júlia Šuplera dokráčeli k druhému vítězství na turnaji přesto, že po první třetině prohrávali 1:2. V dalším průběhu zápasu již však neinkasovali, naopak v každém dějství vstřelili dva góly a připsali si výrazné vítězství. Pátý gól zaznamenal útočník Kolína nad Rýnem Ivan Čiernik, jenž dvěma trefami rozhodl páteční utkání s Lotyšskem.

V dramatickém utkání o první místo ve skupině A zvítězili Švýcaři nad domácími Němci 3:2 po samostatných nájezdech. Svěřenci Uweho Kruppa sice po první třetině vedli o dvě branky, Švýcaři však dokázali srovnat. Na trefu Bärtschiho 31 sekund před třetí sirénou navázal DiPietro v penaltovém rozstřelu a odsoudil Němce k utkání o třetí místo proti Kanadě.

Skupina A:
Německo - Švýcarsko 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. Bader, 15. Fical - 28. Forster, 60. Bärtschi, rozhodující sam. nájezd DiPietro.
Skupina B:
Slovensko - Kanada 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky: 6. Podkonický, 30. Štefanka, 34. Starosta, 46. Melichárek, 59. Čierny - 10. M. Kariya, 20. Adams.