Hokejisté Znojma zastavili proti Slavii sérii porážek

Obrat v druhé polovině utkání zajistil hokejistům Znojma vítězství 4:2 nad pražskou Slavií a Orli tak ukončili sérii pěti zápasů bez bodového zisku. Domácí v utkání 22. kola extraligy prohrávali už 0:2 a čtyřmi góly otočili po bojovném výkonu výsledek. Výměna trenérů nezabrzdila nezdary vítkovických hokejistů, kteří podlehli Budějovicím v prodloužení.

Nový kouč Vítkovic Miroslav Fryčer zahájil své angažmá ziskem bodu, ale v prodloužení jeho tým vedoucím Českým Budějovicím podlehl 2:3. Šňůru vítkovických proher na čtyři prodloužil v 63. minutě svým druhým gólem zápasu Viktor Hübl.

Hokejisté Karlových Varů vyhráli na ledě Hamé Zlín 2:0. O dvě branky Západočechů se postaral útočník Milan Kraft, gólman Lukáš Mensator poprvé v sezóně udržel čisté konto.

Kladno porazilo 4:3 a připsali si tak třetí tříbodovou výhru za sebou. Na výhře domácích se dvěma góly podílel nejlepší střelec Kladna Martin Procházka, tři asistence si připsal Jaroslav Kalla.

Liberec bez Hniličky prohrál

Hokejisté Plzně porazili pražskou Spartu 4:2 a udobřili si tak své fanoušky po domácím debaklu s Kladnem těsně před reprezentační přestávkou. O cennou výhru se výrazně zasloužil především uzdravený Jaroslav Kracík, který jednou skóroval a dvě branky připravil svým spoluhráčům. Západočeši byli většinu utkání aktivnějším mužstvem a po zásluze si připsali tři body.

Litvínov porazil poslední Vsetín vysoko 6:2 a posunuli se na čtvrtou pozici. Chemopetrol si tak spravil chuť po dvou porážkách za sebou před reprezentační pauzou.

Hokejisté Pardubic využili oslabení hostujících Bílých Tygrů, kteří přijeli k utkání bez nemocné brankářské jedničky Milana Hniličky, a porazili je nejtěsnějším rozdílem 1:0. O tom, že tři body zůstanou ve východních Čechách rozhodl svým sedmnáctým gólem v sezóně Petr Sýkora. Gólman Ján Lašák udržel potřetí v sezóně čisté konto.

22. kolo hokejové extraligy:
Vítkovice - České Budějovice 2:3 v prodl.on-line
Branky: 19. P. Hubáček, 37. Burger - 24. V. Hübl, 24. Kotrla, 63. V. Hübl.
Zlín - K. Vary 0:3on-line
Branky: 40. Kraft, 56. Kraft, 59. Kumstát.
Litvínov - Vsetín 6:2on-line
Branky: 5. Šlégr, 15. Reichel, 21. Nikolov, 34. Trávníček, 37. Jenáček, 59. Skuhrovec - 13. Balčík, 36. Demel .
Plzeň - Sparta 4:2on-line
Branky: 2. Kracík, 6. Šindel, 25. Ludvík, 48. Ludvík - 30. Vykoukal, 48. Jan Hanzlík
Kladno - Třinec 4:3on-line
Branky: 18. Martin Procházka, 35. Martin Procházka, 38. Horna, 44. Čurilla, 60. Patera - 11. Tomas, 33. Polanský, 50. Pácal.
Znojmo - Slavia 4:2on-line
Branky: 35. Pucher, 36. Dopita, 45. M. Růžička, 55. Selingr - 10. Sup, 22. Sobotka.
Pardubice - Liberec 1:0on-line
Branka: 48. P. Sýkora