Hokej

Liberec senzaci se Vsetínem nepřipustil, vede ale jen o bod

5. prosince 2006 20:04 - PRAHA

Náskok hokejistů Liberce v čele tabulky O2 extraligy se zmenšil na jediný bod. Severočeši přehráli v úterním utkání 31. kola beznadějně poslední Vsetín až v nastavení, zatímco jejich nejbližší pronásledovatel z Českých Budějovic plně bodoval v duelu se Slavií. V našlapané špičce tabulky postihl pád o tři místa pražskou Spartu, která ani potřetí v sezóně nestačila na Kladno.

Liberec v úterý potvrdili, že se mu v letošní sezóně proti Vsetínu moc nedaří. Od tří bodů Severočechy na domácím ledě dělilo pouhých 62 sekund, když se podařilo vyrovnat vestínskému Bobčekovi. Senzaci nakonec odvrátil v prodloužení svým druhým gólem v utkání Lukáš Zíb.

Trápení hokejistů Českých Budějovic se zdá být to tam. Jihočeši po nedělní výhře nad Karlovými Vary přehráli v úterý i pražskou Slavii, o výhře rozhodli ve dvojnásobných přesilových hrách, ve kterých vstřelili úvodní dvě branky. Hostující útočník Michal Sup tak zřejmě na svůj 800. zápas v nejvyšší soutěži v dobrém vzpomínat nebude...

Dál naopak pokračuje krize hokejistů Plzně. Po porážce ve Znojmě se zraněními zkroušení Západočeši nevzchopili ani v úterý doma proti Pardubicím. Jednobrankové vedení domácích z první třetiny Východočeši rázně utnuli v prostřední části, v níž soupeře zaskočili čtyřmi góly.

Kalla se blýskl proti svému bývalému klubu

Ještě ani bod neztratili ve třetí čtvrtině extraligy hokejisté Třince. V úterý přehráli v 'ocelářském' derby Vítkovice 2:0 a dosáhli již pátého vítězství za sebou, které zařídili svými góly bývalí vítkovičtí hráči Vůjtek a Seman. Hlavně pro Vůjtka má vítězná branka nádech zadostiučinění: ostravský klub ho v létě vykázal z kádru jako neperspektivního hráče.

Branka obránce Vosátka ze samostatného nájezdu rozhodla o výhře hokejistů Hamé nad Znojmem v poměru 4:3. Moravské derby nedochytala zlínská jednička Murín, jehož po třetím gólu vystřídal Jakub Čech, který při nájezdech vychytal všechny hráče Orlů.

Tři místa v tabulce stálo hokejisty Sparty zaváhání v duelu s Kladnem. Domácí sice odvrátili v předposlední minutě porážku v normálním čase, ale vzápětí nezvládli samostatné nájezdy a podlehli Rabatu i potřetí v sezóně. K výhře hostů 4:3 přispěl dvěma brankami v průběhu utkání a dalšími dvěma trefami v samostatných nájezdech bývalý sparťan Kalla, kterému se proti bývalému klubu nebývale daří.

V normální hrací době zůstalo nerozhodné i podkrušnohorské derby mezi Karlovými Vary a Litvínovem. O výhře Energie nakonec rozhodl v 63. minutě při přesilové hře Petr Kumstát. Domácí tak dokázali bodovat ve čtvrtém utkání za sebou a odpoutali se v tabulce od svého dnešního soupeře. Před začátkem duelu měly totiž oba celky stejný počet bodů.

Hokejová O2 extraliga - 31. kolo
Třinec - Vítkovice 2:0 on-line
Branky: 55. Vůjtek, 60. D. Seman.
Zlín - Znojmo 4:3 po sam. nájezdech on-line
Branky: 13. Melenovský, 32. Rachůnek, 41. Nosek, rozhodující sam. nájezd Vosátko - 13. Erat, 36. Bičánek, 36. M. Růžička.
Č. Budějovice - Slavia 3:1 on-line
Branky: 6. Brabenec, 22. Kutlák, 48. Šimánek - 27. D. Hruška.
Plzeň - Pardubice 2:5 on-line
Branky a nahrávky: 12. Fabuš, 13. Zelenka - 20. Blažek, 24. Kolář, 26., 29. a 40. Rolinek.
Karlovy Vary - Litvínov 3:2 v prodl. on-line
Branky: 11. Skuhravý, 56. Košťál, 64. Kumstát - 40. Kubinčák, 55. Jenáček.
Sparta - Kladno 3:4 po sam. nájezdech on-line
Branky: 3. J. Hlinka, 17. Štrba, 59. P. Ton - 12. Kalla, 34. Bělohlav, 58. Kalla, rozhodující sam. nájezd Martin Procházka.
Liberec - Vsetín 4:3 v prodl. on-line
Branky: 21. Klimenta, 30. Zíb, 33. Klimenta, 63. Zíb - 29. Stantien, 38. O. Květoň, 59. Bobček.