Finále Spenglerova poháru budou hrát Kanada a Davos

30. prosince 2006 17:38 - DAVOS

Hokejisté Kanady porazili v sobotním utkání Eisbären Berlín 4:2 a zopakují si loňskou účast ve finále Spengler Cupu. V neděli v poledne se svěřenci Pata Quinna utkají s domácím Davosem, jenž sice prohrál s Chimikem Moskevská oblast 2:3 v prodloužení, získaný bod však švýcarskému týmu stačil k postupu.

Pořadatelský Davos má po skončení skupinové fáze v tabulce stejně bodů jako švédská Mora, díky výhře ve vzájemném utkání si však zahraje o vítěznou trofej.

V dresu Davosu si připsal jednu asistenci Petr Tatíček, za Chimik se blýskl na rozloučenou hattrickem Sergej Mozjakin.

Kanada - Eisbären Berlín 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 9. Brent, 9. Pittis, 31. Harrison, 42. Kolanos - 26. a 38. Paterlini.
Chimik Moskevská oblast - Davos 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 1., 57. a 61. Mozjakin - 23. Burkhalter (Tatíček), 47. Leblanc.

Tabulka:
1. Kanada 4 2 1 0 1 15:13 6
2. Davos 4 2 0 1 1 13:11 5
3. Mora 4 2 0 1 1 15:9 5
4. Chimik MO 4 1 1 0 2 9:11 4
5. Eisbären Berlín 4 1 0 0 3 8:16 2
Pozn.: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (2 body), výher v prodloužení či po samostatných nájezdech (2 body), proher v prodloužení či po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a celkový počet bodů.

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.