Rubriky:

Hokej

Živě

Zájem o lístky na košickou část hokejového šampionátu je slabý, asi je zlevní

18. ledna 2011 12:04 - BRATISLAVA

Organizátoři hokejového mistrovství světa na Slovensku nejsou spokojeni s prodejem vstupenek na zápasy v Košicích. Pokud se zájem nezvýší, patrně nabídnou slevy. Český tím i domácí reprezentace odehrají utkání v základních skupinách v Bratislavě, kde se uskuteční také boje o medaile.

 

Petr Josek, Reuters

Marketingový ředitel turnaje Martin Ryba v úterý novinářům řekl, že kapacita košické části mistrovství světa je vyprodána jen z 12 procent. Naproti tomu v Bratislavě se dosud prodaly téměř dvě třetiny z lístků určených pro veřejnost.

"Počítáme s tím, že ta druhá největší vlna (prodeje) bude od února," poznamenal Ryba. V únoru se do prodeje dostanou vstupenky na jednotlivá utkání. Pokud se ani poté zájem o košickou část šampionátu nezvýší, organizátoři zřejmě přijdou se slevami nebo různými akcemi na podporu prodeje. Lístky na jeden zápas ve východoslovenské metropoli podle stávajícího ceníku přijdou na deset až 55 eur (243 až 1338 Kč).

V Košicích odehraje osm týmů své zápasy v základních skupinách, místní aréna bude hostit také utkání o postup do boje o medaile a o udržení v elitní kategorii. Divácky atraktivní souboje o medaile se však uskuteční v Bratislavě, kde se v základních skupinách představí také finalisté loňského šampionátu. Právě fanoušci z Češka, Ruska, ale i Finska a Lotyšska mají z cizinců podle organizátorů největší zájem o sledování zápasů přímo z tribun stadiónů.

Celkově je příznivcům k dispozici přes 390.000 lístků, z nichž se dosud prodala zhruba polovina. Organizátoři očekávají, že prodají asi 350.000 vstupenek. Zájemci si zatím mohou zakoupit permanentky na celý turnaj, na skupinovou fázi nebo na jeden hrací den.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.