Hokejisté Hradce Králové vedou po další výhře tabulku první ligy

Hokejisté Hradce Králové porazili v dvanáctigólové přestřelce 8:4 Havlíčkův Brod a i po pátém kole vedou tabulku první ligy. Na druhém místě o dva body zpět jsou úřadující vítězové druhé nejvyšší soutěže z Ústí nad Labem, kteří dnes dali Šumperku ještě o jednu branku víc.

Chomutovský Jíra se tentokrát neprosadil.

Největší hvězdou ofenzivní podívané v Hradci byl Budínský, který v 58. minutě zkompletoval hattrick a přidal jednu asistenci. Dvakrát se trefil Tvrdík. Svěřenci trenéra Jiřího Mičky nyní budou hájit své vedení v tabulce v zápasech proti severočeským favoritům Chomutovu a Ústí.

Lvi z Ústí si po prohraném derby v Chomutově v minulém kole spravili chuť proti nováčkovi ze Šumperku, kterého deklasovali 9:1. Po úvodních dvou brankách domácích Alinče a Šagáta měli šance i hosté, v bezbrankové druhé třetině nastřelil Křetinský tyčku Orctovy branky. Ale v třetím dějství rozpoutali domácí brankové hody.  Po dvou trefách si připsali Lev a Ludvík. Za stavu 7:0 vystřídal v 53. minutě Štůralu v brance hostů Boška, kterého ještě překonali Roubík s Vobořilem. Až 64 sekund před koncem vstřelil čestný gól hostů Červenka.

Chomutov si po prvním vítězství za tři body v sezoně proti Ústí připsal další výhru v podkrušnohorském derby v Mostu. Zkušenější hosté si od začátku utkání udržovali znatelnou převahu, kterou postupně dokázali zúročit i brankově. Piráti si tak z Mostu odvezli za výhru 4:0 plný bodový zisk a jejich brankář Hanuljak čisté konto.

Jihlava porazila v tradičně vyhecovaném derby 6:5 Třebíč a je v tabulce třetí se stejným bodovým ziskem jako Ústí. Dukla vedla 4:1 a 5:2, Horácké Slavii se však podařilo zápas zdramatizovat. V nervózním závěru se ovšem hosté zbytečným vylučováním o možnost vyrovnání připravili.  Fanoušci Třebíče pak dvě minuty před koncem hodili na tribuny dýmovnici a několik minut se nehrálo. Vše museli vyřešit až policejní těžkooděnci, kteří hostující fandy vyvedli z Horáckého zimního stadionu. Třebíč je s pouhým jedním bodem poslední.

Kadaň si připsala první vítězství v sezoně proti Litoměřicím, které porazila 4:1. Domácí dali své úvodní dvě branky v rozmezí 15 sekund.

Olomouc prohrála navzdory dvěma gólům zkušeného Dopity 3:4 v prodloužení s Benátkami. Ty šly do vedení v 15. minutě po Vařechově brance. Hanáci srovnali v závěru prvního dějství, když se dvaačtyřicetiletý Dopita poprvé trefil za Olomouc. V druhé třetině měli opět navrch hosté, v přesilovce se prosadil Pavlů. Po neuznaném gólu Maroše vyrovnal za Hanáky až v 35. minutě Kucharczyk.  V poslední minutě druhé části ještě jeli domácí trestné střílení, ale Šlahař je neproměnil. A tak šli v třetí třetině opět do vedení hosté, když se prosadil Kolmann. Olomouc potřetí vyrovnala druhým gólem Dopity, v prodloužení však přišla chyba domácí obrany a bod navíc zařídil pro Benátky Jaroměrský.

Vyrovnané utkání mezi Berounem a Pískem s pohlednými šancemi na obou stranách vyznělo lépe pro domácí. První branku vstřelili Medvědi v první třetině z přesilové hry, kdy se trefil Vlček. Klíčový okamžik přišel ale až v druhé třetině. Nejdříve po zaváhání berounské obrany v rozehrávce skóroval Bělohlav. Beroun však branka nesrazila, naopak deset sekund po inkasování prostřelil mezi betony Přikryla Forman a stal se tak hrdinou zápasu. Domácí fanoušci byli svědky prvního vítězství Medvědů na domácím ledě.

Výsledky 5. kola první hokejové ligy
Beroun - Písek 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 15. Vlček, 24. Forman - 23. Bělohlav. Rozhodčí: Humpolíček - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 632.
Jihlava - Třebíč 6:5 (3:1, 2:2, 1:2)
Branky: 20. a 22. Domin, 11. Malena, 15. Krupka, 33. Padělek, 42. Kolafa - 19. Laš, 25. Vondráček, 35. Heřman, 51. Burian, 53. Sobotka. Rozhodčí: Pavlovič - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 6:12, navíc Dočekal a Sedláček (oba Třebíč) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3257.
Hradec Králové - Havlíčkův Brod 8:4 (1:1, 2:2, 5:1)
Branky. 4., 45. a 58. Budínský, 34. a 45. Tvrdík, 35. Kadlec, 50. Čížek, 52. Čáp - 9. Semorád, 29. Morava, 39. Protivný, 51. Kostourek. Rozhodčí: Wagner - Frodl, Hejl. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:2. Diváci: 1160.
Ústí nad Labem - Šumperk 9:1 (2:0, 0:0, 7:1)
Branky: 41. a 52. Lev, 49. a 53. Ludvík, 12. Alinč, 15. Šagát, 50. Pajič, 57. Roubík, 59. Vobořil - 59. A. Červenka. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci 1325.
Olomouc - Benátky nad Jizerou 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 19. a 52. Dopita, 35. Kucharczyk - 15. Vařecha, 29. Pavlů, 44. Kolmann, 61. Jaroměrský. Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 763.
Most - Chomutov 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 14. Seman 30. Hřebejk, 48. Helminen 53. Hafenrichter. Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Zíka. Vyloučení: 5:4 navíc Tauš (Most) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 1211.
Kadaň - Litoměřice 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Chlouba, 10. Fiala, 16. Bursík, 59. Bílek - 12. Horčička. Rozhodčí: Čech - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 270.

2 : 0 Třinec - České Budějovice 2 : 0 dohráno
20240328T17 : 00:00+0100