Sparta - Turku 3:2 Sparta slaví v Lize mistrů třetí výhru za sebou. Drží naději na postup

5. září 2021 16:51 - Praha
(Aktualizováno: 5. září 2021 19:25)

Hokejisté pražské Sparty zdolali v Lize mistrů doma TPS Turku 3:2, vyhráli potřetí za sebou a mají na kontě ve skupině A po čtyřech zápasech sedm bodů. O postup bude Sparta dále bojovat v říjnu ve dvou duelech s německým Bremerhavenem. Pražané sice ztratili dvoubrankový náskok, ale ve 45. minutě rozhodl druhým gólman v utkání devatenáctiletý útočník Jakub Konečný.

Ondřej Deml, ČTK

Sparta, která po úvodní porážce ve Växjö (1:2) vyhrála na ledě Turku (3:2 po samostatných nájezdech) a uspěla i v pátek doma v odvetě se švédským šampionem (2:1 v prodloužení), se ujala vedení ve 12. minutě. Do úniku se dostal Jakub Konečný a vyzrál na gólmana Eetua Anttilu.

V čase 25:34 našel Ladislav Zikmund zpoza branky Jana Buchteleho, který bekhendovým zakončením zvýšil. Sparťanský gólman Jakub Neužil poprvé inkasoval ve 37. minutě, kdy přesilovou hru při vyloučení Ondřeje Mikliše využil Mitch Hults.

V čase 43:20 hráči TPS udeřili opět v početní výhodě, při pobytu Davida Němečka na trestné lavici vyrovnal z pozice mezi kruhy Markus Nurmi. Za 63 sekund ale vrátil Spartě vedení Konečný, kterému přihrál ideálně před odkrytou branku David Vitouch. V závěru Sparta před 3189 diváky v Tipsport Aréně uhájila těsný náskok i při vyloučení Michala Řepíka a power play hostů.

Hokejová Liga mistrů - skupina A:
HC Sparta Praha - TPS Turku 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Konečný (T. Pavelka), 26. Buchtele (Zikmund, M. Forman), 45. Konečný (D. Vitouch, Prymula) - 37. Hults (Suomi), 44. Nurmi (Slafkovský, Pärssinen). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 3189.
Sestava Sparty: Neužil - Jurčina, Moravčík, Mikliš, Němeček, Tomáš Dvořák, T. Pavelka - Řepík, R. Horák, Sobotka - Chlapík, D. Kaše, Z. Doležal - M. Forman, Zikmund, Buchtele - Konečný, D. Vitouch, Prymula - Dvořáček. Trenér: Jandač.
Přípravný hokejový zápas:
Motor České Budějovice - EHC Black Wings Linec 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Branky: 18. a 50. J. Ondráček, 12. Pech, 29. Gulaš, 45. M. Beránek - 34. Umicevic, 34. Romig, 35. Lebler.

Extraliga ledního hokeje
Dnes základní část - 4. kolo Hradec Králové - Karlovy Vary Hradec Králové - Karlovy Vary 3:2
20210917T18:00:00+0000
Dnes základní část - 4. kolo Liberec - Kladno Liberec - Kladno 3:2
Kladno
Dnes základní část - 4. kolo Zlín - Vítkovice Zlín - Vítkovice 3:6
20210917T17:30:00+0000
Vítkovice
Dnes základní část - 4. kolo Č. Budějovice - Olomouc Č. Budějovice - Olomouc 5:2
Kontinentální liga
Dnes základní část - pátek 17. září Jekatěrinburg - Omsk Jekatěrinburg - Omsk 1:3
Dnes základní část - pátek 17. září Vladivostok - Čerepovec Vladivostok - Čerepovec 4:1
20210917T11:30:00+0000
Vladivostok vs. Čerepovec
Čerepovec
Včera základní část - čtvrtek 16. září Spartak - CSKA Spartak - CSKA 3:5
Včera základní část - čtvrtek 16. září Soči - Petrohrad Soči - Petrohrad 0:2
Včera základní část - čtvrtek 16. září Riga - Nur-Sultan Riga - Nur-Sultan 3:2
Včera základní část - čtvrtek 16. září Nižněkamsk - Čeljabinsk Nižněkamsk - Čeljabinsk 1:3
Včera základní část - čtvrtek 16. září Jokerit - Novgorod Jokerit - Novgorod 5:4 sn
Včera základní část - čtvrtek 16. září Ufa - Kunlun Ufa - Kunlun 5:1
Včera základní část - čtvrtek 16. září Novosibirsk - Dynamo Novosibirsk - Dynamo 4:5
zítra 09:00 Chabarovsk - Magnitogorsk Chabarovsk - Magnitogorsk
zítra 13:30 Ufa - Minsk Ufa - Minsk
zítra 14:00 Čeljabinsk - Kunlun Čeljabinsk - Kunlun
zítra 15:00 Jokerit - Nur-Sultan Jokerit - Nur-Sultan
zítra 16:00 Jaroslavl - Novgorod Jaroslavl - Novgorod
zítra 16:00 Kazaň - Soči Kazaň - Soči
zítra 16:00 Nižněkamsk - Viťaz Nižněkamsk - Viťaz