St. Louis - Minnesota 6:2Frolík v premiéře na zkoušce v St. Louis skóroval a dovršil výhru

New York

Český hokejový útočník Michael Frolík se v prvním vystoupení na zkoušce v dresu St. Louis v přípravě na nový ročník NHL uvedl gólem a dovršil sobotní vítězství Blues nad Minnesotou 6:2. Třiatřicetiletý kladenský odchovanec, který je po skončení kontraktu s Montrealem nechráněným volným hráčem, se 27 sekund před koncem prosadil z dorážky.

Vítěz Stanleyova poháru z roku 2013 s Chicagem loni před Vánocemi uzavřel roční smlouvu s Canadiens na 750 tisíc dolarů, ale při cestě Montrealu do finále Stanleyova poháru se dostal do sestavy jen na osm zápasů v základní části a nebodoval. Dvě utkání sehrál Frolík také na farmě v Lavalu v AHL.

O pokračování kariéry v NHL se snaží v St. Louis. Bývalý hráč také Floridy, Winnipegu, Calgary a Buffala má v základní části nejlepší ligy světa na kontě 858 utkání a 384 bodů (159+225). V play off nasbíral v 47 duelech dalších 19 bodů (7+12).

V prvním testu Frolík nastoupil ve druhém útoku Klimem Kostinem a Ivanem Barbaševem. Za 13 minut a 40 sekund na ledě se trefil jednou ze tří střeleckých pokusů na branku a skončil s jedním kladným bodem v bilanci plus/minus.

Hattrickem se předvedl další testovaný hráč v přípravném kempu Blues James Neal, kterého na konci července Edmonton vyplatil ze zbývajících dvou let jeho pětiletého kontraktu na 28,75 milionu dolarů a je také nechráněným volným hráčem.

Za Minnesotu nastoupil poprvé devatenáctiletý útočník Pavel Novák a za 12:19 minuty na ledě si připsal jeden záporný bod. Nováka, který se v minulé sezoně představil na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu a debutoval v extralize v barvách Motoru České Budějovice, draftovali Wild loni v pátém kole na 146. místě.

Do sestavy Toronta, které porazilo v prvním testu Montreal 4:1, se zařadil obránce Filip Král. Za 18 minut a 52 sekund vystřelil jednou na branku a připsal si jeden kladný bod. Na 2:35 minuty dostal příležitost v přesilových hrách a na 114 vteřin v oslabení.

Maple Leafs si jej vybrali v roce 2018 v pátém kole draftu a po téměř třech letech ve Spokane ve WHL strávil Král převážnou část minulé sezony v extralize v Kometě Brno. V 57 zápasech nasbíral 27 bodů za sedm branek a 20 asistencí a v únoru na Švédských hrách v Malmö sehrál při debutu tři zápasy za českou reprezentaci. Na závěr ročníku se vydal do AHL a na farmě v celku Toronto Marlies si v deseti duelech připsal dva body za dvě branky.

Přípravné zápasy před NHL:
Toronto – Montreal 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 11. Muzzin, 22. Tavares, 28. Bunting, 56. Gabriel - 59. Toffoli
St. Louis – Minnesota 6:2 (1:0, 1:1, 4:1)
Branky: 23., 46. a 60. Neal, 16. Saad, 46. Barbašev, 60. Frolík - 31. a 45. Beckman