Rubriky:

Hokej

Hadamczik uzavřel nominaci na MS juniorů

22. prosince 2004 12:16 - GRAND FORKS

Sedm hokejistů musel před začátkem mistrovství světa hráčů do 20 let vyřadit kouč juniorské reprezentace Alois Hadamczik. Kádr získal konečnou podobu po úterním přípravném utkání s Německem, z třicetičlenného výběru vypadli před startem turnaje obránci Jakub Šulc, Jakub Kindl, Petr Hořava a útočníci Radek Smoleňák, Jan Steber, Karel Hromas a Zdeněk Bahenský.

Ve výběru tak zůstalo deset hráčů působících v českých klubech a třináct krajánků ze zámořských juniorských soutěží. Už podruhé prožil zklamání kladenský Hořava, který vypadl z širšího kádru i loni před šampionátem ve Finsku.

Tam si naopak zahrál Hromas, který letos konečnou selekcí také neprošel. Z týmu, který v Helsinkách skončil čtvrtý, jsou v nominaci i letos brankář Marek Schwarz, obránce Ladislav Šmíd a útočníci Rostislav Olesz s Lukášem Kašparem.

Kapitánem týmu byl jmenován krajánek z Halifaxu z juniorské QMJHL Petr Vrána, jeho asistenty jsou sparťan Olesz a Šmíd z Liberce. "Bylo to pro mě celkem překvapení, když jsem se to od trenérů dozvěděl. Ale beru to samozřejmě jako velkou poctu," řekl pro hokej.cz Vrána.

S týmem jsou tři brankáři, na soupisce však mohou být jen dva. "Dva budou zapsáni na soupisku 25. prosince, třetí zůstane náhradníkem. O tom, kdo jím bude, rozhodneme později," dodal asistent trenéra Mojmír Trličík. Předpokládanou jedničkou však je Schwarz.

Obětavost základem výběru

Hadamczik chce zaútočit na medaili s mužstvem, které se má prezentovat týmovým výkonem a obětavostí. "V některých případech jsme měli (o nominaci) jasno, jinde to bylo skutečně vyrovnané. To jsme pak přihlíželi k tomu, jak konkrétní hráč pracuje pro tým, co je ochoten obětovat pro společný úspěch. Přihlíželi jsme třeba i k tomu, kdo je s námi delší dobu, koho známe víc," doplnil kouč. Nedbal prý na to, kdo hrál loni.

České juniory čeká ještě ve čtvrtek od 19:00 amerického času (2:00 SEČ) generálka proti Slovensku a v sobotu vstoupí do turnaje proti Bělorusku. Hořavu se slávistou Šulcem naopak čeká ještě ve středu přes Minneapolis cesta domů, pětice Kindl, Smoleňák, Steber, Hromas a Bahenský se vrátí do zámořských týmů.

Konečná nominace na MS
Brankáři
Marek Schwarz (Vancouver/WHL), Jakub Čech (Sault Ste. Marie/OHL), Vladislav Koutský (Pardubice)
Obránci
Ondřej Šmach (Znojmo), Ladislav Šmíd (Liberec), Martin Lojek (Brampton/OHL), Lukáš Bolf (Barrie/OHL), Martin Tůma (Sault Ste. Marie/OHL), Roman Polák (Kootenay/WHL), Michal Gulaši (Lethbridge/WHL)
Útočníci
Michal Borovanský, Roman Červenka (oba Slavia Praha), Milan Hluchý, Michael Frolík (oba Kladno), Rostislav Olesz (Sparta Praha), Michal Polák (Plzeň), Bedřich Köhler (Vítkovice), Petr Vrána (Halifax/QMJHL), Jakub Petružálek, Lukáš Kašpar (oba Ottawa/OHL), David Krejčí (Gatineau/QMJHL), Zbyněk Hrdel (Rimouski/QMJHL), Marek Kvapil (Saginaw/OHL)

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej