Hokej

Pardubice porazily na Super Six Slovan Bratislava 2:0

6. ledna 2006 18:47 - PETROHRAD

Hokejisté Pardubic zvítězili při svém pátečním vstupu do turnaje Super Six v Petrohradu 2:0 nad Slovanem Bratislava a potřebují k postupu do finále v sobotu porazit Dynamo Moskva. Ruskému mistrovi hraje v případě remízy do karet vyšší počet vstřelených branek po výhře nad Slovanem 3:1.

Moeller rozhodl zápas v druhé části. Nejdříve sice kapitán Tomáš Blažek neproměnil trestné střílení, ale Tomáš Rolínek s Petrem Sýkorou už gólmana Pavola Rybára překonali. Brankář Ján Lašák si jako první na turnaji připsal čisté konto. Slovanu, jemuž chyběl oproti čtvrtečnímu zápasu s Dynamem Moskva zraněný český útočník Radim Kucharzcyk, skončil v divizi Alexandera Ragulina poslední.

První velkou šanci zápasu měl pardubický útočník Petr Sýkora, ale ve třetí minutě minul zblízka Rybárovu branku. Vzápětí měl český mistr výhodu přesilové hry, ale vedle Snopkovy střely mimo si žádnou příležitost nevypracoval.

Slováci dvojnásobnou přesilovku nevyužili

Potom se naskytla možnost k tlaku Slovanu, protože v rychlém sledu putovali na trestnou lavici Čáslava, Mudroch a Rolínek a bratislavský tým hrál dokonce celé dvě minuty v pěti proti třem. Nic z toho však nevytěžil a jednou z mála šancí v úvodní části byla v 11. minutě ta Rolínkova.

Pardubice se neprosadily ani v 54 sekund trvajícím dvojnásobném oslabení soupeře. Když v závěru nevyužil útočník Klouda, který ve Slovanu hostuje z Pardubic, svou možnost, diváci ve spoře zaplněném Ledovém paláci v úvodní části gól neviděli.

V druhé části nastalo více vzruchu po Kloudově vyloučení, Koukalovu střelu ale Rybár zlikvidoval. V 28. minutě fauloval unikajícího Rolínka v šanci Kudělka, ale nařízené trestné střílení kapitán Blažek neproměnil. Moeller se dočkal až v polovině utkání, kdy Školiakovo vyloučení potrestal Rolínek. Na gólmana Lašáka pak vyslal při snaze soupeře o vyrovnání nebezpečnou střelu Jánoš.

Závěr bez vyloučeného Koukala

Následně se Východočeši ubránili při Linhartově trestu a dokonce i v oslabení zahrozili. Čaloun úspěšně kličkoval a Rybár musel řešit Koukalovu ránu. V 35. minutě se řítil na gólmana Slovanu z levé strany Čaloun, ale recept na něj nenašel. Pardubice se potom úspěšně bránily po faulu Petra Sýkory. Navíc pardubický rychlík osmadvacet sekund před koncem druhé části přesnou střelou ze své oblíbené parkety z pravého kruhu pro vhazování zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Byl to teprve třetí gól turnaje při plném počtu hráčů na ledě.

Pardubičtí hráči se snažili v závěrečné třetině ještě zvýraznit náskok, který by jim vylepšil pozici před sobotním duelem s Dynamem Moskva. Ale mohly také inkasovat po šanci první formace Bratislavanů, kterou zakončoval český obránce Pavlas. V 52. minutě málem v oslabení po úniku dvou na jednoho opět skóroval Rolínek, ale po Hlinkově přihrávce těsně minul.

K potřebnému třetímu gólu nepomohla týmu kouče Vladimíra Bezdíčka ani početní výhoda po Machově faulu. Závěr naopak dohrávaly Pardubice bez vyloučeného Koukala, což jim dávalo šanci, jelikož Slovan sáhl k power play. Po vyloučení Kántora na pět minut a do konce utkání 51 vteřin před koncem už ale český mistr na třetí gól nedosáhl.

Moeller Pardubice - Slovan Bratislava 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Rolínek (Mikeska, Hlinka), 40. P. Sýkora (Mudroch). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Aljošin, Zibirin (oba Rus.). Vyloučení: 7:7, navíc Kántor (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1500.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Kántor - P. Sýkora, Blažek, Lubina - Rolínek, Mikeska (6.-13. Cetkovský), Hlinka - Čaloun, Koukal, Razingar - Korhoň, Mrázek, Starý. Trenéři: Vladimír Bezdíček a Petr Hemský.
Slovan: Rybár - Pavlas, Hančák, R. Sloboda, Kudělka, Jendek, K. Sloboda, Ďurák, Hecl - Kuĺha, Jánoš, Junas - J. Sýkora, Pašek, Pištek - Školiak, Klouda, Macho - Kováč, Prokop. Trenér: Ján Jaško a Ivan Černý.

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Výsledkový mix:

Extraliga ledního hokeje
Včera základní část - 21. kolo Pardubice - Litvínov Pardubice - Litvínov 2:1
20201127T18:00:00+0000
Litvínov
Včera základní část - 21. kolo Olomouc - Ml. Boleslav Olomouc - Ml. Boleslav 0:3
Včera základní část - 21. kolo Zlín - Č. Budějovice Zlín - Č. Budějovice 2:3
20201127T17:30:00+0000
Včera základní část - 21. kolo Karlovy Vary - Vítkovice Karlovy Vary - Vítkovice 2:1 pp
Vítkovice
Včera základní část - 21. kolo Plzeň - Brno Plzeň - Brno 1:2
Brno
Včera základní část - 21. kolo Hradec Králové - Sparta Hradec Králové - Sparta 1:2
Kontinentální liga
Včera základní část - pátek 27. listopadu Kunlun - Novosibirsk Kunlun - Novosibirsk 1:0
Včera základní část - pátek 27. listopadu Magnitogorsk - Nižněkamsk Magnitogorsk - Nižněkamsk 6:4
20201127T15:00:00+0000
Magnitogorsk vs. Nižněkamsk
Nižněkamsk
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Soči - CSKA Soči - CSKA 1:4
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Dynamo - Jaroslavl Dynamo - Jaroslavl 4:3 pp
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Omsk - Chabarovsk Omsk - Chabarovsk 4:2
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Minsk - Viťaz Minsk - Viťaz 4:3 pp
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Novgorod - Jokerit Novgorod - Jokerit 3:2
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Čerepovec - Petrohrad Čerepovec - Petrohrad 2:3
26.11.2020 základní část - čtvrtek 26. listopadu Čeljabinsk - Jekatěrinburg Čeljabinsk - Jekatěrinburg 4:3 pp
20201126T15:00:00+0000