Marek se uvedl v Magnitogorsku ihned dvěma góly

MAGNITOGORSK

Hokejový útočník Jan Marek se hned ve svém prvním soutěžním startu v dresu Magnitogorsku zaskvěl a dvěma góly pomohl Metallurgu v úvodním kole superligy k vítězství 5:2 nad Čerepovcem. Nejproduktivnější hráč základní části extraligy se tak po pondělním odchodu ze Sparty začal hned svému novému zaměstnavateli na lukrativním angažmá vyplácet.

Jan Marek ještě ve sparťanském dresu.

Za svůj výkon si Marek vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče čtvrtečního utkání.

Teprve hodinu před zápasem se přitom podle manažera Roberta Spálenky podařilo vyřešit všechny náležitosti hráčovy transferkarty, takže jej klub mohl na poslední chvíli zařadit na soupisku.

Marek v poslední třetině zlomil odpor hostů při přesilovce vítězným gólem na 3:2, za pět minut pohnul skóre znovu a naznačil, že by mohl být solidní náhradou za hvězdného Jevgenije Malkina, který dal přednost zámořské NHL.

Čistým kontem zahájil sezonu brankář Martin Prusek, který vychytal Petrohradu vítězství v Čeljabinsku. Obránce Jan Novák do hry nezasáhl, neboť se nevešel do sestavy mistrovské Kazaně

Výsledky - 1. kolo:
Chabarovsk - Kazaň 2:3 v prodl., Ufa - MVD Podolsk 2:3 v prodl. (za domácí Philipp 0+1), Magnitogorsk - Čerepovec 5:2 (za domácí Marek 2+0), Togliatti - Dynamo Moskva 4:3, Čeljabinsk - Petrohrad 0:3, CSKA Moskva - Novosibirsk 2:3 (za hosty Gureň 0+1), Křídla sovětů - Nižněkamsk 0:3, Viťaz Čechov - Novokuzněck 1:1 po prodl.