Živě

Velké napětí a pak radost. Přijela řada hráčů z NHL, o to víc si nominace cením, říká Řepík

6. května 2019 08:47 - Brno

Když se dozvěděl, že jeho jméno nechybí ve finální nominaci pro mistrovství světa v Bratislavě, pocítil velkou úlevu. Útočník Michal Řepík figuruje na seznamu pětadvaceti hokejistů, kteří v úterý dopoledne vyrazí z hlavního nádraží v Praze do dějiště turnaje.

Sport.cz

„Mám radost, že jsem se do výběru dostal. Přijela sem řada hráčů z NHL, o to víc si cením, že můžu s kluky do Bratislavy jet," hřeje třicetiletého křídelníka, jenž odcestuje na čtvrtý šampionát v řadě. Tak silnou konkurenci však v národním týmu těsně před finálními škrty nepamatuje. Širší kádr čítal před začátkem Carlson Hockey Games v Brně celkem šestatřicet jmen.

„Tolik hráčů nikdy ke konci na turnaji nebylo. Trochu převládala lehká nervozita, ale trenéři se rozhodli to udělat takhle. Chtěli mít širší kádr a my jsme to akceptovali. Všichni se snažili předvést maximum, aby se zalíbili trenérům a dostali do nominace," prohlásil forvard Slovanu Bratislava. O nominaci se hráči mezi sebou příliš nebavili. „Spíš jsme se soustředili každý na svůj výkon, abychom předvedli to nejlepší, ukázali, co v nás je, a trenéři nás vzali," připomněl Řepík.

Michal Řepík během srazu hokejové reprezentace.

Vlastimil Vacek, Právo

V kádru pro MS je 22 hráčů do pole a tři brankáři. Právě 25 borců může trenér národního mužstva Miloš Říha na Slovensku zapsat na soupisku. Někteří hráči se v ní ale nakonec možná neobjeví, v případě vyřazení z druhého kola play off NHL by tým mohli posílit útočníci Bostonu David Pastrňák, David Krejčí i forvard San Jose Tomáš Hertl, o které vedení reprezentace stojí.

„Zpočátku na soupisce nebudou všichni. Doufám, že budu zapsaný," přeje si Řepík, který v neděli proti Rusku jako jediný překonal gólmana Vasiljevského. Češi v utkání padli 1:4 a navzdory slibným výkonům nakonec s jednou výhrou a dvěma porážkami obsadili na Carlson Hockey Games poslední místo.

Kouč v ráži. Trenér českého týmu Miloš Říha při utkání se Švédskem v Brně.

Luboš Pavlíček, ČTK

„Musíme se na šampionátu ještě víc tlačit do brány, hodně jsme to hráli po koutech. A taky zlepšit defenzivu. Dostali jsme v Brně celkem 7 gólů, i když některé byly do prázdné branky. Tým už bude pohromadě, lajny udělané a už to budeme v Bratislavě ladit k prvnímu zápasu," uzavírá Řepík.

jsv, Sport.cz, Právo

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..