Jste skvělými reprezentanty země, vzkazuje Pešán zdravotníkům. Hokejisté budou sázet góly i pro ně

1. listopadu 2020 07:12 - Praha

Česká hokejová reprezentace bude při nadcházejícím turnaji Karjala Cup ve Finsku bojovat i za zdravotníky, kteří denně bojují s pandemií koronaviru v nemocničních zařízeních po celé České republice.

Český hokej

Čím více gólů na listopadovém turnaji Karjala Cup ve Finsku čeští reprezentanti vstřelí, tím více tříchodových obědových menu z vybraných restaurací pro zdravotníky zajistí hlavní partner národního týmu Škoda Auto ve spolupráci s hokejovou reprezentací.

Tým trenéra Filipa Pešána čekají ve Finsku postupně konfrontace se Švédskem (5. listopadu), Finskem (7. listopadu) a Ruskem (8. listopadu). Každá branka vstřelená českými hokejisty zajistí 125 obědů zdarma včetně hokejového dresu reprezentace pro personál infekčních a covid oddělení některé z českých nemocnic.

Začíná Pešánova éra u reprezentace! Jak vypadá nominace na Karjalu?

„Lékaři, sestřičky a další zdravotnický personál odvádějí neuvěřitelnou práci a zasluhují plné uznání i obdiv," říká Filip Pešán, trenér české hokejové reprezentace.

„Nikomu z nás není lhostejné, jak se situace vyvíjí a čemu všemu musí zdravotníci na svých pracovištích čelit. Jsem proto rád, že jim můžeme tímto způsobem alespoň symbolicky poděkovat a vyjádřit podporu. Všem lékařům a sestřičkám chci jménem hráčů vzkázat, že si jejich práce nesmírně vážíme a držíme jim palce. Jsou skvělými reprezentanty naší země," vyzdvihuje Pešán.

„Situace je vážná a jakákoliv podpora přetíženého zdravotního personálu má smysl. Proto jsme se v rámci našeho dlouhodobého partnerství s českou hokejovou reprezentací rozhodli podpořit ty, kteří v této době pracují s obrovským nasazením a v těžko představitelném stresu," říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení značky Škoda.

Na turnaji Karjala budou všichni v hokejové bublině. Týmy čekají tři testy na covid-19

Český hokej

Rozvoz tříchodového menu (polévka, hlavní jídlo a dezert), zajistí vozy Škoda, které využívá Český svaz ledního hokeje. Poprvé vyjedou v pondělí 9. listopadu, až bude jasné, jaké výsledky dokázali čeští hokejisté se třemi soupeři na turnaji Karjala Cup uhrát.

Už nyní je jasné, že obědy se povezou minimálně do tří nemocnic. Za každý gól nad tři se pak přidá další nemocnice. Rozvoz bude probíhat tři až pět dní, dle konečného počtu vstřelených hokejových toušů do branky soupeře.

Ruská nominace je degradací celého turnaje a série Euro Hockey Tour, říká Pešán

Na webu skodaautopomaha.cz mohou od 3. listopadu fanoušci hokeje i všichni ostatní, jimž není současná situace zdravotního personálu lhostejná, hlasovat, do kterých  nemocnic by měly vozy naložené gastronomickým zážitkem pro zdravotníky zamířit.

S každým vstřeleným gólem hokejové reprezentace budou následně zdarma dodány další obědy do nemocnice s největším počtem udělených hlasů. Každé zvolené nemocniční zařízení resp. jeho infekční popř. covidové oddělení, s největším počtem obdržených hlasů získá 125 tříchodových menu odkazujících na letošní jubileum 125 let existence společnosti Škoda.

Hokejové MS 2021 bude nejspíš bez hráčů z NHL. Problém je v Bělorusku i s bezpečností, hrozí bojkot?

Český hokej

Obědové menu pro nemocniční personál zajistí se svým týmem Jan Punčochář, šéfkuchař oblíbené pražské restaurace U Matěje, známý rovněž z televizní soutěže Masterchef, a také kuchyně Tomáše Dolníčka z brněnského Koishi restaurantu.

ram, Sport.cz, Právo

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: