Rusy překvapila agresivita Švédů. Někdo mě kousl do ruky, tvrdí Afinogenov

17. prosince 2010 15:53 - PRAHA/MOSKVA

Divoký zápas sehráli domácí hokejisté Ruska v úvodním zápase turnaje Channel One Cup. Nad Švédskem sice nakonec vyhráli k potěše svých fanoušků v Moskvě 5:3, ale zaskočila je přehnaná agresivita soupeře. V závěrečné třetině došlo dokonce k hromadné rozmíšce obou mužstev před ruskou brankou a nejvíc šokovaný byl po zápase ruský útočník Maxim Afinogenov.

 

Michail Voskresenskij, Reuters

"Ta jejich přehnaná bojovnost mě dost udivila. Vždyť jeden ze Švédů mě kousl do ruky! Ještě, že mi ji rovnou nesnědl! To byl Mike Tyson a ne hokejista," rozčiloval se při rozhovoru s ruskými novináři Afinogenov, který vstřelil jeden gól a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Zápas okomentoval i trenér sborné Vjačeslav Bykov. "Švédové mají mladý a ambiciózní tým. Snažili jsme se dodržovat disciplínu, jenže ve třetí třetině řada vyloučení tempo hry zpomalila. Naštěstí se nám podařilo vyloučení Švédů trestat. A že Afinogenova někdo kousl do ruky? Co na to říct, asi potřebují nabrousit zuby," zůstal kouč tradičně ledově chladný.

To útočníka Alexeje Morozova celá příhoda rozesmála. "Max mi o tom říkal. Nevím, jak by se tohle dalo vysvětlit. Vypadá to, že jejich hráči jsou zkrátka mladí a rozvášnění. Jak se říká ´hladoví´," smál se.

grg, Sport.cz

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..