Rusko - Švédsko 6:4 Rusové vyhráli i desátý zápas Euro Hockey Tour

12. května 2021 18:28 - Praha

Ruští hokejisté porazili na úvod Českých her v Praze Švédsko 6:4 a vyhráli i desátý zápas v tomto ročníku Euro Hockey Tour. Tři body za dvě branky a jednu asistenci si za vítěze připsal Vladislav Kameněv, dvakrát skóroval také Anton Burdasov. Švédy čeká ve čtvrtek ve druhém utkání v O2 areně od 20:00 souboj s českou reprezentací, sborná o čtyři hodiny dříve nastoupí proti Finsku.

Vít Šimánek, ČTK

Rusové všechny tři dosavadní souboje se Švédy v sezoně rozhodli až v nastavení, tentokrát se dočkali plného bodového zisku. Prohrávali sice od 9. minuty, kdy pokus Pära Lindholma tečoval Oscar Lindberg, ale v čase 13:54 vyrovnal při hře čtyř proti čtyřem Igor Ožiganov. Šikovně se zbavil Jonathana Pudase a bekhendem překonal Adama Reideborna.

Po 89 sekundách druhé třetiny po chybě Nilse Lundkvita na útočné modré čáře otočil stav z úniku Burdasov. Za 88 vteřin se v přesilové hře při vyloučení Markuse Ljungha trefil z levého kruhu střelou přes obránce Emil Galimov. Ve 32. minutě se dostali Švédové na kontakt, když přečíslení tří na jednoho po přihrávce Jonatana Berggrena proměnil Jesper Frödén.

Hokejového reprezentanta Smejkala zaujalo, jak nikdo z Finů neremcá

Ještě v závěru druhé části ale v další přesilové hře vrátil sborné dvoubrankový náskok střelou z pravého kruhu Burdasov. V 47. minutě upravil už na 5:2 po individuální akci bekhendovým pokusem Kameněv.

Švédové se rychle vrátili do hry. Za 64 sekund se prosadil z dorážky Filip Hallander a za dalších 32 vteřin překonal Alexandra Samonova Pudas. Při power play Švédů ale v čase 59:41 pečetil ruské vítězství do prázdné branky Kameněv.

České hokejové hry v Praze, turnaj Euro Hockey Tour:
Švédsko - Rusko 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 9. O. Lindberg (P. Lindholm, Lööv), 32. Frödén (Berggren, Lööv), 48. Hallander (D. Rasmussen, M. Kempe), 49. Pudas (Pilut, Friberg) – 14. Ožiganov (Švec-Rogovoj, Kameněv), 22. Burdasov, 23. E. Galimov (Okulov, Slepyšev), 38. Burdasov (Ožiganov, Podkolzin), 47. Kameněv, 60. Kameněv. Rozhodčí: Pešina, Šindel – Lhotský, J. Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Bez diváků.
Švédsko: Reideborn – Lööv, Dahlbeck, Pudas, Pilut, N. Lundkvist, Sellgren – M. Kempe, D. Rasmussen, Hallander – Friberg, P. Lindholm, O. Lindberg – Berggren, Wingerli, Frödén – Wedin, Ljungh, E. Larsson. Trenér: Johan Garpenlöv.
Rusko: Samonov – Jakovlev, Chafizullin, Dronov, Ožiganov, Rafikov, A. Marčenko, Naumenkov – Slepyšev, Šalunov, Okulov – Podkolzin, Kraskovskij, Burdasov - Safonov, Zernov, E. Galimov – Švec-Rogovoj, Kameněv, Timkin – Voronkov. Trenér: Valerij Bragin.