Kudrna se v Magnitogorsku uvedl vítězným gólem

MOSKVA

Český hokejový útočník Jaroslav Kudrna se při debutu v dresu Magnitogorsku uvedl gólem, který se nakonec ukázal jako vítězný. Bývalý hráč Třince se v Nižněkamsku trefil sekundu před koncem první třetiny po přihrávce krajana Jana Marka a otevřel skóre zápasu 25. kola.

Jaroslav Kudrna (vpravo) v reprezentačním dresu

Oba Češi si pak role vyměnili necelé tři minuty před koncem, kdy Marek stanovil konečné skóre na 4:0 pro hosty.

Broš s Ujčíkem pomohli k vítězství Oulu

V duelu mistrů posledních dvou sezón finské ligy deklasovali hokejisté Oulu obhájce titulu Hämeenlinnu 5:1 na jejím ledě. K jasnému vítězství vedoucího Kärpätu přispěli ve čtvrtečním utkání 26. kola čeští útočníci Michal Broš a Viktor Ujčík každý dvěma body.

Tři body svému týmu KalPa Kuopio zařídil Tomáš Kůrka, jenž v čase 63:05 rozhodl o domácím vítězství 5:4 nad Jyväskylä.

Huml si odbyl debut ve Švédsku

Český reprezentační útočník Ivan Huml si po přestupu z Turku prožil debut ve švédské Moře, ale se svým týmem neuspěl na ledě MODO, které zvítězilo jednoznačně 6:2. V dresu domácího týmu si připsal gól Miloslav Hořava, za Moru se trefil i nejlepší kanonýr soutěže Pavel Brendl. Vedle Humla zaznamenal asistenci také obránce Miroslav Blaťák.

Mannheim porazil po penaltovém rozstřelu Kolín

Hokejisté Mannheimu zvítězili ve čtvrtečním duelu 22. kola německé ligy 2:1 po samostatných nájezdech nad Kolínem nad Rýnem. Nejúspěšnější klub německé historie si tak před více než 13 tisíci diváků pojistil první místo v tabulce, v případě dvou vítězství za tři body se však na něj může dotáhnout Ingolstadt, který má dva zápasy k dobru.

Rusko - 25. kolo:
Kazaň - Čeljabinsk 2:1, Nižněkamsk - Magnitogorsk 0:4 (Kudrna a Marek oba 1+1).
Finsko - 26. kolo:
Ässät Pori - Lukko Rauma 1:2, Hämeenlinna - Kärpät Oulu 1:5 (Broš 1+1, Ujčík 0+2), Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 4:1, KalPa Kuopio - Jyväskylä 5:4 v prodl. (za domácí Kůrka 1+0), SaiPa Lappeenranta - TPS Turku 2:7 (za hosty Sičák 0+2), Tappara Tampere - Ilves Tampere 3:0.
Německo - 22. kolo:
Mannheim - Kolín nad Rýnem 2:1 po sam. nájezdech.
Švédsko - 21. kolo:
Djurgaarden - Malmö 2:5, Färjestad - Timra 3:1, Frölunda - Lulea 4:0, HV 71 - Skelleftea 6:2 (Hrdina 0+1 - L. Procházka 0+1), Linköping - Brynäs 1:2, MODO Hockey - Mora 6:2 (Hořava 1+0 - Brendl 1+0, Blaťák 0+1, Huml 0+1).