Čechmánek nedochytal zápas, Linköping dostal osm branek

Český reprezentační gólman Roman Čechmánek nedochytal zápas švédské hokejové ligy, v němž jeho Linköping inkasoval osm branek od HV 71. Čechmánka v první třetině překonali dva hostující hráči, když jedním z nich byl Jan Hrdina, a ve druhé části hry pak během osmi minut skončily za jeho zády další tři střely.

Roman Čechmánek ještě v dresu Karlových Varů.

Za stavu 4:5 z pohledu domácích ve 32. minutě pustil Čechmánek do branky Jonase Franssona. Divokou přestřelku nakonec vyhráli hosté 8:6.

Švédsko - 23. kolo:
Linköping - HV 71 6:8 (za hosty Hrdina 1+0), Skelleftea - Mora 2:1 v prodl., MODO Hockey - Frölunda 6:2.

Český útočník Radek Duda ve svém čtvrtém zápase v dresu Ilvesu Tampere poprvé skóroval. V utkání finské hokejové ligy vstřelil v poslední minutě druhé třetiny vítěznou branku na ledě Lukko Rauma, kde hosté vyhráli 3:2. V dresu domácího týmu už v deváté minutě otevřel skóre další Čech Josef Straka.

Finsko - 28. kolo:
Blues Espoo - Hämeenlinna 1:4, IFK Helsinky - Kärpät Oulu 5:3, KalPa Kuopio - TPS Turku 1:2 po sam. nájezdech, Lukko Rauma - Ilves Tampere 2:3 (Straka 1+0 - Duda 1+0), Pelicans Lahti - Jyväskylä 2:1, SaiPa Lappeenranta - Ässät Pori 1:2 po sam. nájezdech, Tappara Tampere - Jokerit Helsinky 4:3.