Evropské ligy

Kudrna s Markem přispěli k vítězství Magnitogorsku v Togliatti

6. prosince 2006 19:57 - PRAHA

Čeští hokejisté Jaroslav Kudrna a Jan Marek se výraznou měrou podíleli ve středečním utkání ruské superligy na vítězství Magnitogorsku 3:1 v Togliatti. Oba útočníci si v 33. kole připsali gól a nahrávku.

Metallurg na ledě Lady prohrával ještě na začátku třetího dějství. Pak ale Kudrna po Markově přihrávce v přesilovce vyrovnal, necelé dvě minuty nato otočil skóre Platonov a definitivní tečku napsali v 55. minutě opět oba Češi, tentokrát v obrácených rolích.

Nejproduktivnější hráč Magnitogorsku Marek se do sestavy vrátil po pauze způsobené nemocí. Reprezentační kouč Alois Hadamczik ho nominoval na moskevský Channel One Cup, jenž se hraje příští týden.

V třetím dílu Euro Hockey tour by se měl představit i Michal Mikeska, který přispěl gólem k vítězství Ufy 5:1 nad Čeljabinskem. Hosté sice dali jen jednu branku, ta ale měla dalekosáhlé následky. Jeden z fanoušků Traktoru ji slavil tak vehementně, že kvůli jeho dělbuchu zahalil halu dým a tři čtvrtě hodiny se nemohlo hrát. Pokračování zápasu už fanoušci hostů na stadionu neviděli, protože byli po incidentu všichni vyvedeni.

Rusko - 33. kolo
Chabarovsk - CSKA Moskva 4:3, Chimik MO - Petrohrad 4:2, Jaroslavl - Novosibirsk 4:3, Kazaň - Dynamo Moskva 7:4, Křídla sovětů - Viťaz Čechov 1:4, Nižněkamsk - MVD Podolsk 3:0, Omsk - Čerepovec 3:2, Togliatti - Magnitogorsk 1:3 (Marek a Kudrna oba 1+1), Ufa - Čeljabinsk 5:1 (za domácí Mikeska 1+0).