Útočník Moravec odchází z Malmö do Hämeenlinny

14. prosince 2006 13:27 - PRAHA

Český hokejový útočník David Moravec opouští švédské Malmö a ve zbytku sezóny bude hájit barvy úřadujícího finského mistra HPK Hämeenlinna. Dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz měl původně zamířit z posledního celku švédské soutěže do Ruska, ale nakonec budou jeho další kroky směřovat opět na sever Evropy.

 

PRÁVO

"Podepsali jsme smlouvu do konce sezóny," řekl ČTK hráčův zástupce Vladislav Hamrla. Moravec se tak v dresu aktuálně druhého týmu finské ligy představí na lednovém turnaji evropských mistrů Super Six v Petrohradě. Všichni účastníci musí širší soupisku obsahující maximálně třicet jmen nahlásit do pátku 15. prosince.

Třiatřicetiletý Moravec si ale například musí vyřídit i nezbytná víza. To by měl stihnout během současné krátké návštěvy v Ostravě. "Dnes přiletěl a bude to trvat asi tři dny. Poté se vydá do Hämeenliny," uvedl Hamrla, podle kterého si podmínky hráčova přestupu vyřešily kluby mezi sebou.

Bývalý hráč Vítkovic či Plzně svůj odchod z Malmö sám inicioval. Nebyl totiž spokojený s prostorem, který na ledě dostával. "Moc toho neodehrál. Navíc klub byl poslední a nebylo to nic příjemného na psychiku. Uvidíme, jaké to bude ve Finsku. Věřím ale, že David i Hämeenlinna budou spokojeni," přál si hráčův zástupce.

Moravec, který Malmö pomohl v závěru loňské sezony k postupu do nejvyšší soutěže, odehrál v tomto ročníku tamní ligy 30 zápasů, ve kterých si připsal devět kanadských bodů za gól a osm asistencí. Bývalý hráč Buffala se stal již pátým českým, či slovenským hráčem, který klub opustil. Postupně z Malmö odešli Radek Duda, Robert Tomík, Milan Bartovič a Andrej Nedorost.

ČTK