Souboj českých brankářů ve finské hokejové lize vyhrál Salák

Souboj českých brankářů ve finské hokejové lize vyzněl jasně pro Alexandra Saláka z TPS Turku. V utkání s Ässätem Pori dovedl domácí tým k výhře 7:2, zatímco jeho krajan Tomáš Duba vydržel v brance hostů jen necelých dvanáct minut.

Pro Dubu nezačal zápas dobře - už ve druhé minutě dostal dvouminutový trest. Pak bývalý gólman Sparty třikrát inkasoval a v čase 11:52 přepustil místo Eero Kilpeläinenovi. Na Dubu do té doby šlo pouhých osm střel.

Jednadvacetiletý Salák se pod vítězství TPS Turku podepsal 17 zákroky, hlavní hvězdou byl však šestatřicetiletý veterán Mikko Eloranta, autor hattricku.

TPS navzdory výhře zůstalo na posledním místě tabulky, bodově se však dotáhlo na Tapparu Tampere. Na další tři kluby ztrácí jen dva body.

Finská liga - 31. kolo:
Hämeenlinna - Kärpät Oulu 5:4, IFK Helsinky - Jyväskylä 2:4, Ilves Tampere - Pelicans Lahti 0:3, KalPa Kuopio - Blues Espoo 3:0, Lukko Rauma - Tappara Tampere 2:1 po sam. nájezdech, SaiPa Lappeenranta - Jokerit Helsinky 1:2, TPS Turku - Ässät Pori 7:2.