Zápas slovenské extraligy přerušily výtržnosti diváků

ZVOLEN

Sobotní utkání 48. kola slovenské hokejové extraligy mezi Zvolenem a Martinem se dohrálo s více než půlhodinovým zpožděním. Na vině byli neukáznění diváci, kteří ve třetí třetině za nerozhodného stavu 1:1 vhodili na led několik dělbuchů.

Nepomohlo ani předchozí varování pořadatelů, že by mohli být výtržníci vyvedeni ze stadionu.

Rozhodčí poté odvolal týmy do kabin, ale diváci svá místa neopustili. Naopak se oba tábory semkly a společným skandováním si vynutily pokračování zápasu.

Ten už se pak bez incidentů dohrál včetně prodloužení a samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější hosté a za výhru 2:1 získali dva body.

Slovenská liga - 48. kolo:
Zvolen - Martin 1:2 po sam. nájezdech (Dlouhý 0+1 - Havel 1+0, Říha a Polák oba 0+1).
Švédská liga - 44. kolo:
Djurgaarden - Brynäs 2:1, Färjestad - Timra 6:3, Frölunda - HV 71 5:4 v prodl., Lulea - Södertälje 5:0 (Chabada 0+1), Rögle - Skelleftea 1:2, MODO Hockey - Linköping 1:3 (za hosty Hlinka 1+0, Hlaváč 0+1).
Finská liga, 45. kolo:
Ässät Pori - Kärpät Oulu 2:4, IFK Helsinky - Ilves Tampere 4:6, KalPa Kuopio - Jokerit Helsinky 3:2 po sam. nájezdech, Pelicans Lahti - Jyväskylä 2:1, SaiPa Lappeenranta - Blues Espoo 3:4, Tappara Tampere - Lukko Rauma 4:5 po sam. nájezdech, TPS Turku - Hämeenlinna 5:2.
Švýcarská liga - 43. kolo:
Ambri/Piotta - Rapperswil 7:2 (za domácí Kutlák 1+0), Davos - Bern 3:2 po sam. nájezdech, Fribourg - Biel 5:0, Langnau - Curych 1:3, Lugano - Kloten 4:3 v prodl., Zug - Ženeva 5:2.