Sýkora rozhodl o první výhře Davosu ve finále švýcarské ligy

DAVOS

Hokejový útočník Petr Sýkora rozhodl o vítězství Davosu v druhém finálovém utkání švýcarské ligy nad Klotenem. Utkání ve čtvrtek skončilo po základní hrací době nerozhodně 5:5, bývalé pardubické křidlo se trefilo v 15. minutě nastavení po asistenci Josefa Marhy. Sýkora nasbíral v duelu celkem tři kanadské body. Série je nyní vyrovnaná 1:1 na zápasy.

V dramatickém duelu se výrazně činili i další čeští hráči. Skóre otevřel ve čtvrté minutě domácí Petr Tatíček a rovněž u této branky asistoval Marha. V druhé třetině Davos nedokázal udržet dvoubrankové vedení a dokonce 12 minut před koncem normální hrací doby prohrával 3:5, když si dva body za přesné přihrávky připsal i zkušený hostující obránce Radek Hamr.

Duel pak do prodloužení poslaly dvě akce Von Arxe a Ambühla v rozmezí pouhých 30 sekund.

Finále play-off švýcarské hokejové ligy - 2. zápas
Davos - Kloten 6:5 v prodl. (Sýkora 1+2, Tatíček 1+0, Marha 0+2 - Hamr 0+2), stav série 1:1.