Evropské ligy

Tappara se ve finské lize dotáhla na třetí IFK

7. ledna 2006 21:01 - PRAHA

Hokejisté Tappary Tampere využili porážky IFK Helsinky v Jyväskylä a na třetí tým finské ligy se dotáhli. Tappara v sobotu zvítězila v Pori nad tamním Ässätem 4:1 a má stejně jako IFK v tabulce 68 bodů.

V čele finské ligy zůstává Kärpät Oulu, který tento víkend čeká repríza finále na turnaji Super Six v ruském Petrohradu.

Finsko - 37. kolo
Ilves Tampere - Pelicans Lahti 2:1, Jokerit Helsinky - KalPa Kuopio 4:2, Jyväskylä - IFK Helsinky 2:0, TPS Turku - Lukko Rauma 2:0, Ässät Pori - Tappara Tampere 1:4.

Lulea prohrála v prodloužení

Hokejisté týmu Lulea prohráli v dnešním utkání švédské ligy 2:3 na ledě Brynäs v prodloužení. Útočník Vladimír Machulda sice poslal svěřence Slavomíra Lenera v 54. minutě do vedení, domácí však necelé tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnali díky Lavinsovi a bonusový bod získali po brance Bäckströma půl minuty před vypršením nastavení.

Neuspěl gólman Adam Svoboda v brance Timry, jenž v prvních dvou dějstvích inkasoval od hokejistů MODO třikrát a jeho spoluhráči pak dokázali jen snížit na 2:3.

Švédsko - 35. kolo
Timra - MODO Hockey 2:3, Brynäs - Lulea 3:2 v prodl. (za hosty Machulda 1+0), Mora - Djurgaarden 3:1, Färjestad - Leksand 5:2, Södertälje - HV 71 6:3.