Hokejisté Plzně i Hradce Králové první přípravné zápasy vyhráli

Hokejisté Plzně i Hradce Králové úspěšně vstoupili do série přípravných zápasů před startem extraligy. Oba celky hrály s prvoligovými soupeři a bez větších problémů zvítězily. Plzeň porazila České Budějovice 4:1, Hradec Králové deklasoval Přerov 9:2.

Hráči Plzně se radují ze vstřeleného gólu proti Českým Budějovicím.

Již třetí duel odehrály Pardubice a opět nedokázaly v normální hrací době skórovat. Dynamo prohrálo s Mladou Boleslaví 0:1, v následném prodloužení ale vyrovnalo a poté bylo úspěšnější v samostatných nájezdech.

Podruhé hrál Liberec, jenž nestačil na Novokuzněck a s účastníkem KHL prohrál jednoznačně 4:7. Severočeši, kteří stejně jako například Mountfield dnes do hry nasadili mladší hráče a hokejisty, jež zkouší, sice vedli 3:0, ale ve druhé třetině pětkrát inkasovali.

Přípravné zápasy
HC Zubr Přerov - Mountfield Hradec Králové 2:9 (1:2, 1:4, 0:3)
Branky: 19. a 35. R. Pšurný - 11. a 43. R. Pavlík, 31. a 55. P. Straka, 10. Rosandič, 25. Chalupa, 29. Berger, 40. Paulovič, 56. Miškář.
HC Škoda Plzeň - ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 11. Němec, 24. Pour, 38. Stach, 60. Kvasnička - 47. Káník.
HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), po prodl. 1:1, po sam. nájezdech 2:1
Branky: 65. Budík, rozhodující sam. nájezd Marosz - 32. Houška.
Prodloužení a nájezdy se hrály na základě předzápasové dohody klubů.
Bílí Tygři Liberec - Metallurg Novokuzněck 4:7 (3:0, 0:5, 1:2)
Branky: 14. a 47. Bittner, 8. Braid, 14. Šír - 22. Musin, 25. Erdakov, 29. Sčukin, 35. Šubin, 38. Gavrilov, 56. Kanickij, 59. Medveděv.