Třinec připravil České Budějovice o vedení v extralize

TŘINEC

Třinec gólem 63 vteřin před koncem porazil České Budějovice, což dokázal poprvé od prosince 2003. Hosté navíc porážkou ztratili první příčku tabulky. Ocelářům s výtečným Vojtkem v brance po nevyužitých šancích Pácala i Vůjtka zajistil vedení až Korhoň, jenž dorážkou Tomasovy střely zakončil přečíslení domácích, kteří se pak už museli spíš bránit.

Budějovický tlak korunovaný Muchovou gólovou příležitostí dlouho neměl efekt, až v 57. minutě se při vyloučení autora prvního branky prosadil Hübl. Hostům ale šanci na bodový zisk i třetí prodloužení v řadě vzalo Gřegořkovo hákování.

Sedm vteřin před vypršením trestu budějovického obránce totiž Skořepa přihrávkou našel na modré čáře Tesaříka, který tvrdou ranou překonal Cháberu. Zaskočení Jihočeši se zmohli už jen na symbolickou power play.

Jiří Juřík, trenér Třince: "Zaslouženě jsme vedli, ale soupeř dokázal srovnat a naštěstí jsme v závěru uměli využít přesilovku."

Milan Kupka, asistent trenéra Budějovic: "Teprve v druhé polovině utkání jsme hráli v útoku důrazně, jenže zbytečný faul nás připravil o body.

Oceláři Třinec - Mountfield České Budějovice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Korhoň (Tomas), 59. Tesařík (Skořepa) - 57. V. Hübl (Posmyk). Rozhodčí: Kubeš - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8, navíc Gřegořek (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2762.
Sestavy:
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal, Kundrátek - Steber, Štefanka, Skořepa - Vůjtek, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček, Kolusz, Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
České Budějovice: Chábera - Gřegořek, Toman, Vágner, Kutlák, Posmyk, Mucha - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, V. Nedorost, Šimánek - Mertl, Vak, Kotrla - Gulaš, L. Květoň. Trenéři: Jandač a Kupka.