Karlovy Vary - Třinec 0:2Třinec se dočkal bodů na ledě nováčka

29. Chmielewski 0 : 1
42. Kovařčík 0 : 2

Karlovy Vary

Hokejisté Třince vyhráli ve 3. kole extraligy na ledě nováčka z Karlových Varů 2:0 a získali první body v sezoně. Úřadující vicemistr tak ve vzájemných zápasech proti Energii slavil vítězství pošesté za sebou. Oceláři uspěli díky brankám Arona Chmielewského a Ondřeje Kovařčíka, gólman Šimon Hrubec díky 16 úspěšným zákrokům udržel čisté konto.

Zleva Vladimír Dravecký z Třince a Lukáš Vágner z Varů.

V úvodu byli aktivnější domácí a Oceláři často hasili nebezpečné nájezdy Karlovarských jen za cenu nedovolených zákroků. Hosté ale po faulech Musila a Adamského odolali i 32 vteřin ve třech proti pěti a Energie nezužitkovala ani Hamanovo vyloučení.

Jenom díky Hrubcovi se ale skóre neměnilo při samostatném nájezdu Gorčíka, nebezpečné střele Grígera a závaru v deváté minutě. Závěr úvodního dějství si však domácí zkomplikovali také nedovolenými zákroky. Třinec však 76 vteřin trvající přesilovku pěti proti třem také nevyužil. V největší šanci Svačina netrefil odkrytou branku.

Druhé dějství přineslo zpočátku opatrnější hokej a větší tlak hostí, který Oceláři zásluhou dorážky Chmielewského zúročili ve 29. minutě při vyloučení Skuhravého. Karlovarští hrozili ojediněle a větší brankové příležitosti si nevypracovali. V závěru druhé třetiny mohl vedení hostů zvýšit Vlach, ale z bezprostřední blízkosti neprotlačil puk za Novotného.

Ve 42. minutě zmrazil naděje Energie na bodový zisk Ondřej Kovařčík, který po předchozím závaru před karlovarskou brankou prostřelil Novotného. Třinec po druhé brance uzavřel své obranné pásmo a domácí už do větší příležitosti nepustil.

3. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (Roberts Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Krajíček). Rozhodčí: Pražák, M. Sýkora - Malý, Pešek. Vyloučení: 5:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3365.
Karlovy Vary: F. Novotný - Krejčí, Sičák, M. Rohan, Šafář, Šenkeřík, Vágner - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, O. Beránek - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Stloukal, Kverka, T. Mikúš. Trenéři: Pešout a Mariška
Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Adámek, D. Musil, Haman, Gernát - Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts - Svačina, Cienciala, Adamský - Hrňa, Viedenský, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik - Roman Vlach. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka