Třinec poprvé v sezóně přehrál Znojmo

TŘINEC

Rostoucí formu třineckých hokejistů po Liberci a Českých Budějovicích v pátek odneslo i Znojmo, které ze Slezska odjíždí s debaklem 2:7. Oceláři rozhodli utkání čtyřmi góly do poloviny utkání. Šancí měli daleko více, ale za mizernou obranou hostí jich ještě řadu pochytal gólman Trvaj. Třinec, jenž vyhrál pátý z posledních šesti zápasů, obral Znojmo o body poprvé v sezóně.

Třinecký útočník Jan Peterek převzal před začátkem pamětní dres ke svému 700. startu v extralize, ale zápas měl na svém startu úplně jiného hrdinu; slovenského forvarda Romana Tomase byl dva dny po prodloužení smlouvy s Třincem plný led. Znojemská obrana si s ním nevěděla rady. Už po dvaceti sekundách zmařil Tomasovo sólo Trvaj, leč ve čtvrté minutě už nedosáhl na jeho ránu bez přípravy.

Oceláři měli díky lepšímu pohybu větší část první třetiny v moci. Z rytmu je nevyvedla ani série vyloučení, Tomas naopak mohl v sedmé minutě dvakrát v oslabení navýšit svůj střelecký účet, ale jeho výpady se štěstím zlikvidoval Trvaj. Druhou šanci však jen za cenu faulu, který nezůstal bez odezvy. Třineckou přesilovku zužitkoval Kroupa, který ladným průnikem s trefou pod horní tyčku dal rozpomenout umění hokejového virtuosa Jágra.

Znojmo dnes nemělo nárok. Při hře pět na pět bylo pod tlakem, z něhož se dokázalo vyprostit jen při příležitostné početní převaze. Ty však hostům vůbec nešly, třebaže dvakrát po sobě hráli hned pět na tři. Třinec ve druhém dějství nalomeného rivala bleskově dorazil. Dvojnásobnou přesilovku z ostrého úhlu dokázal zúročit Peterek a Znojmo padlo do deprese. Jeho defenzíva se zhroutila, po hrubkách ve středním pásmu se co chvíli Oceláři valili v přečíslení na Trvaje, který se za děravou obranou mohl uvztekat. Přesně mířeným švihem si ho ještě vychutnal Skořepa, další gólové možnosti Štefanky, Vůjtka anebo Tomase však Trvaj kryl.

Demoralizovanému souboru z jižní Moravy už nebylo pomoci. Kouč Miloš Hořava před poslední třetinou stáhl ze hry celou Dopitovu řadu, ztrápeného Trvaje a klíčového beka Bičánka, ale rozjetý soupeř pokračoval v demolici. Během 43 sekund slepili góly dorážející Steber a Vůjtek, který si bekhendovou střelou pod horní tyčku připsal první gól po návratu do extraligy.

Zoufalí hosté se neprosadili ani v jedné ze čtyř výhod o dva muže, ale pak jim náhoda přece jen přihrála gól útěchy. Štachovo nahození se po nečekané teči přikutálelo před Pláška, jenž do prázdné branky ukončil Vojtkovu 115 minut trvající neprůstřelnost. Domácí však ještě stihli exhibiční večer vyšperkovat sedmou brankou při dvojnásobně přesilovce, a i když Svoboda dvě sekundy před koncem snížil, třinečtí hokejisté si vyslechli dlouhé ovace od svých spokojených fanoušků.

Oceláři Třinec - Znojemští Orli 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Tomas (Frolo), 8. Kroupa (Frolo), 27. Peterek (Polanský), 32. Skořepa (Výtisk), 49. Steber (Štefanka), 49. Vůjtek (Peterek), 59. Tomas (Vůjtek) - 53. Plášek (Štach), 60. J. Svoboda (Meidl). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 13:12. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2932.
Třinec: Vojtek - Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal, Tesařík, Výtisk, Kundrátek - Korhoň, Polanský, Tomas - Vůjtek, Peterek, Martynek - Steber, Štefanka, Skořepa - J. Daneček ml., Kolusz, Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Znojmo: Trvaj (41. Tuček) - Němeček, Bičánek (41. Štach), Mojžíš, Chvátal, Kotaška, Jareš - Erat, Dopita, Meidl - A. Padělek, Pucher, Selingr - Říha, Haman, Plášek - Růžička, J. Svoboda, Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.